Orkiestra zagrała na rockowo w Kornelu

Pierwsze pieniądze już na koncie chojnickiego sztabu WOŚP - to za sprawą fanów ciężkiej muzyki, którzy zjawili się na Orkiestrowym koncercie w Kornelu.

Już w sobotę 11 stycznia chętni wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w iście rockowym stylu!   |  fot. (ro)

Licytowano tam niecodzienne rzeczy, w tym część z nich była podarowana przez muzyków - pałeczki do gry na perkusji lub membrana od werbla lub płyty demo. Ale były też inne "fanty" - masaż oferowany przez adeptkę tej profesji, przejażdźkę z Emanuelem Ormanem, jednym z wolontariuszy a nawet... butelka złocistego napoju oferowana przez właściciela lokalu! Niektóre z tych pomysłów na aukcje miały  charakter spontaniczny, jak to często bywa na finałach WOŚP. A na scenie prezntowały się mlode zespoły Heavy Side (heavy metal / Tczew), Galleon (thrash metal / Chojnice) oraz Then Just Death (metalcore / Lipka - Jastrowie).

A dziś wolontariusze działają na chojnickiej starówce. Na ulice Chojnic wyszli z puszkami i identyfikatorami już od godz. 7.00 i zbierają środki na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Następnie około godz. 11.00 rozpocznie się pokaz ratownictwa drogowego, podczas którego upozorowany zostanie wypadek z udziałem ludzi.

Oprócz namiotu pierwszej pomocy do dyspozycji mieszkańców będą wozy policyjne, a także grupa COAS udostępni swoje repliki sprzętu wojskowego. W tym samym czasie w Fosie Miejskiej chojniczanie będą mogli spotkać konia rasy Fiord oraz skorzystać z przejażdżki na koniku Helence. Ponadto podczas finału będzie prowadzona zbiórka plastikowych nakrętek dla chorego na porażenie mózgowe 3 letniego Jeremiasza Iwankowicza.

W trakcie zbiórki nie zabraknie także koncertów na chojnickim rynku, które rozpoczną się o godz. 14.00, podczas których wystąpią: Kropka nad I z Chojnic, 40 drużyna harcerska, Patryk Małek, Radio Bagdad z Gdańska, One Future z Miastka, Simple High z Chojnic oraz Spin z Borów Tucholskich. Na zakończenie 22. Finału WOŚP o godz. 20.00 będzie tradycyjne „światełko do nieba”.

(ro)

fotoreportaz.jpg

  1. 12 stycznia 2014  14:51   "przejażdźkę z ...   F

    "przejażdźkę z Emanuelem Ormanem" :D współczuję zwycięzcy tej nagrody :D

    0
    0