Optymalizacja strony firmowej = więcej klientów

Pojęcie SEO odnosi się wbrew pozorom nie tylko do procesów pozycjonowania, ale i optymalizacji witryny pod kątem odpowiednio dobranych w tym celu słów kluczowych.

Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron w wyszukiwarce Google.pl i WIEMY JAK robić to skutecznie!   |  fot. screen

Bez optymalizacji pozycjonowanie mogłoby przebiegać w sposób nieefektywny, a uzyskanie i utrzymanie w dłuższej perspektywie czasu pożądanych wyników plasowania strony internetowej w Google byłoby co najmniej trudne, jeśli nie niemożliwe. Co należy rozumieć pod określeniem „optymalizacja”?

Termin optymalizacja

Optymalizacja definiowana jest jako jeden z najważniejszych, kluczowych elementów procesu pozycjonowania i jest częścią składową SEO. Optymalizacja obejmuje swoim zakresem szereg działań, które ukierunkowane są na dostosowanie treści, kodu i grafiki strony internetowej pod kątem jej przydatności i atrakcyjności - zarówno dla potencjalnych i obecnych użytkowników, jak i wyszukiwarki www.

Co obejmuje optymalizacja?

Zlecając lub dokonując samodzielnie optymalizacji strony internetowej pod kątem wybranych słów kluczowych, należy przeprowadzić staranne przygotowanie strony internetowej do tego celu. Proces optymalizacji poprzedzany jest analizą strony. Audyt SEO, ponieważ w ten sposób profesjonalnie określa się tą analizę, realizowany jest w celu zbadania wszystkich kluczowych aspektów funkcjonowania witryny.

Dzięki samej optymalizacji można podnieść wartość strony internetowej względem mechanizmu indeksacji Google i zwiększyć na niej ruch unikalnych użytkowników. Przy optymalizowaniu witryny dokonuje się analizy konkurencji i podejmowanych przez nią działań pozycjonujących. Przeprowadza się precyzyjny i kompleksowy audyt SEO, a następnie wybiera się odpowiednie słowa kluczowe.

Analizuje się i modyfikuje w odpowiedni sposób kod HTML strony internetowej, biorąc pod uwagę prędkość wyświetlania się strony oraz jej zgodność z przyjętymi standardami tworzenia serwisów internetowych. Ważnym etapem optymalizacji jest stworzenie unikalnej, przejrzystej i wartościowej treści dla wyszukiwarki Google i użytkowników witryny.

Tekst na podstawie: http://www.eactive.com.pl/pozycjonowanie/optymalizacja/