Odpowiedzialny hazard – czyli jak bukmacherzy dbają o bezpieczeństwo graczy?

Zakłady bukmacherskie są jedną z form hazardu. Między innymi z tego względu rządzący postanowili wprowadzić w Polsce ustawę hazardową.

Totolotek SA to najbardziej znana w Polsce firma zajmująca się przyjmowaniem zakładów wzajemnych W 2013 roku Totolotek otrzymał licencję na przyjmowanie zakładów bukmacherskich w Internecie, a partnerami firmy są kluby piłkarskiej Ekstraklasy.   |  fot. bukmachers.pl

Ograniczyła ona ilość operatorów na naszym rynku, a także postanowiła pewne istotne warunki, które mają za zadanie chronić graczy przed zgubnym wpływem uzależnienia od hazardu. Jaką rolę ogrywają tu same firmy bukmacherskie? Jak się okazuje, aby spełnić wszelkie wymogi legalnej działalności, bukmacherzy muszą dbać o kilka czynników.

Bukmacherska reklama pod nadzorem

Na stronach bukmacherskich nie uświadczymy już pięknych kobiet i obrazków kojarzących się z bogactwem. Ustawa hazardowa wprowadziła bowiem ważne restrykcje. Bukmacherzy nie mogą tworzyć reklam, które kojarzyłyby się z atrakcyjnością fizyczną, sukcesem oraz bogactwem. Niedozwolone są również reklamy ocierające się o tematykę seksualną. Z tego względu, bukmacherska reklama została w dużym stopniu ocenzurowana. Ma ona przedstawiać jedyny słuszny cel zakładów bukmacherskich – rekreacyjną formę rozrywki.

Ostrzeżenia przed hazardem na stronach bukmacherskich

Wszystkie legalne serwisy internetowe udostępniające zakłady bukmacherskie muszą zawierać dokładne ostrzeżenia. Firmy powinny dążyć do ukształtowania przekonania, że bukmacherka nie jest dobrym sposobem zarabiania pieniędzy. Możliwość wygrania dodatkowych pieniędzy powinna być jedynie dodatkiem do rozrywki, nadrzędnego celu bukmacherki. Co więcej, na stronach ranking legalnych bukmacherów 2018 który pozwala porównać i sprawdzać opcje dostępnych w Polsce bukmacherów.

Podatki mają ostudzić zapał graczy „zarobkowych”

Wielu graczy mimo wszystko postrzega bukmacherkę jako łatwy sposób zarabiania pieniędzy. Jednak od roku 2009 nie jest to tak samo proste. A wszystko za sprawą podatków, które ograniczają efektywność wielu strategii gry oraz sprawiają, że bukmacherka nie jest już tak opłacalna. Chodzi o dwa podatki. 12-procentowy podatek od każdej stawki przeznaczonej na zakład bukmacherski, a także 10-procentowy podatek od każdej jednorazowej wygranej powyżej 2280 złotych.

Źródło: Bukmachers.pl