Od 25 marca MZK testowo wraca na ul. Rzepakową

Wracamy do tematu „MZK na ul. Rzepakowej”, gdyż miejska spółka komunikacyjna poinformowała, że od poniedziałku 25.03 przez miesiąc będzie prowadzić testy kursów na tę ulicę. Jednak nie taborem o długości 12 metrów, a krótszym.

Przez miesiąc w dni robocze testowane będą dwa kursy autobusów MZK na ul. Rzepakowej.   |  fot. (je)

Jak już kilka razy pisaliśmy, w wyniku przebudowy ul. Rzepakowej zniknęła możliwość zawrócenia na niej autobusem używanym przez MZK do obsługi linii nr 7. Jeżdżą na niej wielkopojemne pojazdy o długości 12 m, gdyż jest linią najbardziej obłożoną pasażerami. Drugim utrudnieniem na tej ulicy są bardziej strome, niż na ul. Mickiewicza, progi spowalniające. Ostatnio pisaliśmy, że jest koncepcja, by ślepą ulicę Rzepakową drogą z płyt betonowych połączyć z ul. Igielską. W ten sposób nie byłoby potrzeby zawracania autobusów w centrum osiedla Bursztynowego.

Dziś (22.03.) pojawił się taki komunikat MZK: „Od poniedziałku 25 marca br. na okres testu jednego miesiąca wprowadzone zostaną dwa dodatkowe kursy linii nr 7 na odcinku Rzepakowa – Szpital. Autobusy kursować będą tylko w dni robocze z przystanku Rzepakowa o godz. 5:25 i 6:25. Z uwagi na brak możliwości nawrotki autobusem 12 metrowym, w porozumieniu z Miasto Chojnice, wprowadzone zostały powyższe kursy, które obsługiwane będą krótszym taborem.”

Na ten moment w miejscu, gdzie do remontu ul. Rzepakowej był przystanek MZK z wiatą i rozkładem jazdy (na zdjęciu z 22.03.), jest tylko wymalowane na jezdni miejsce do postoju autobusu i ustawiona tablica informacyjna, że tu jest (będzie?) przystanek. Może brak wiaty nie odstraszy mieszkańców osiedla Bursztynowego do korzystania z usług MZK Chojnice i „siódemka” będzie tam zaglądać dłużej, niż przez miesiąc?

(je)