Obejrzeliśmy komedie. Zapraszamy na bajki

Miłośnicy teatru, którzy cierpliwie przeczekali piątkowy deszcz, mieli okazję do obejrzenia na dużym ekranie mniej znanych komedii Aleksandra Fredry. W charzykowskim amfiteatrze odbyła się plenerowa projekcja trzech krótkich jednoaktowych utworów.

Projekcja była elementem projektu „Romantyzm na wyciągnięcie ręki”.   |  fot. GOK Chojnice

Świeczka zgasła, Nikt mnie nie zna, Zrzędność i przekora. Spektakle te, równie dobrze co znana wszystkim „Zemsta”, czy „Śluby panieńskie” ukazują komediowy kunszt ich autora. Widzowie mieli okazję do podziwiania na dużym ekranie mistrzowskich kreacji aktorskich w przedstawieniach zrealizowanych w ramach znanego wszystkim Teatru Telewizji.

Projekcja była elementem projektu „Romantyzm na wyciągnięcie ręki”. Kolejne spotkanie z twórcami tej epoki już 3 lipca, od godz. 13.00, w Ogorzelinach. Zapraszamy dzieci (także z rodzicami) na kreskówki, które powstały na podstawie utworów polskich romantyków. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć następujące bajki:

„Pani Twardowska” – filmowa adaptacja ballady Adama Mickiewicza w reżyserii (i z rysunkami!) Jana Marcina Szancera

„Małpa w Kąpieli” – archiwalne nagranie Studia Miniatur Filmowych z 1959r. wiersza Aleksandra Fredry

„Paweł i Gaweł” – film animowany na podstawie wiersza Aleksandra Fredry o tym samym tytule

„O Janku, co psom szył buty” – film lalkowy z 1961r. na podstawie wiersza Juliusza Słowackiego w interpretacji Mieczysława Voita

Liczymy na obecność najmłodszych -  wielcy polscy romantycy pisali też dla dzieci!

GOK