Obchody Światowego Dnia Seniora w Brusach

Mariusz Kalaga, który dał koncert w minioną sobotę (18.11.) w Brusach zachwycił przybyłą publiczność. Wydarzenie odbyło się z okazji obchodów Światowego Dnia Seniora. Sala pełna słuchaczy, muzyka grana i śpiewana przez ulubieńca seniorów.

Mariusz Kalaga zaprezentował przeboje i standardy muzyki tanecznej oraz rozrywkowej.   |  fot. UM Czersk

Miła atmosfera i świetna zabawa - tak w kilku słowach można by podsumować koncert Mariusz Kalagi, który odbył się 18 listopada w bruskim centrum kultury. Przyjmuje się, że seniorzy w Polsce to osoby 65+. Organizatorzy wyszli na przeciw również nieco młodszym fanom artysty i zaprosili do uczestnictwa mieszkańców gminy Brusy w wieku powyżej 50 roku życia. Salę zapełniło kilkaset osób.

Organizatorem koncertu była Gmina Brusy w partnerstwie z Bruską Radą Seniorów oraz Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. Za występ artyście podziękował Witold Ossowski, burmistrz Brus. Wydarzenie było częścią projektu pod nazwą „Organizacja cyklu wydarzeń kulturalnych integrujących seniorów z terenu gminy Brusy w tym Obchodów Dnia Seniorów” dofinansowanego ze środków Województwa Pomorskiego w ramach pomocy finansowej pod nazwą Ppmorskie Rady Seniorów 2023.

UM Brusy