O Puchar Jeziora Łukomie

W dniach 16 - 17 czerwca rozegrano na jeziorze Charzykowskim regaty o Puchar Jeziora Łukomie. Organizatorem regat był Ludowy Klub Sportowy Charzykowy. W słabym i zmiennym wietrze rozegrano 5 wyścigów w klasie Optimist gr. A i B oraz w klasie 420.

To były kolejne regaty w tym sezonie.   |  fot. arch.

W klasie Optimist w gr. A startowało 14 zawodników, w tym jedyny nasz reprezentant Seweryn Łangowski, który zajął 5 miejsce. Pozostali zawodnicy reprezentowali CHKŻ Chojnice. Regaty w tej grupie wygrała Karolina Knapik, która równocześnie wygrała w kategorii kobiet.

Drugie miejsce zajął Marcin Urbański ,a trzecie Damian Kosmalski. W grupie B startowało 18 zawodników z trzech klubów. Regaty wygrał reprezentant YKP Gdynia Michał Krasodomski przed zawodnikami LKS Charzykowy Mikołajem Zblewskim i Oskarem Sawickim. Wiktoria Kaczor z LKS Charzykowy wygrała kategorie kobiet, zajmując ogólnie 4 miejsce.

W klasie 420 startowało pięć załóg. Wygrały Sandra i Sara Sikorskie z LKS Charzykowy przed Łukaszem Wyrowińskim i Dominikiem Janowczykiem  z CHKŻ Chojnice. Trzecie miejsce zajęli Patryk Knajerski , Sebastian Gmura z Yacht Klubu Człuchów.