Nowy parking w Swornegaciach będzie gotowy do końca czerwca

W tym roku w Swornegaciach realizowane są dwie spore inwestycje drogowe. Renowacja nawierzchni na DW 236 jest gotowa, wkrótce zostanie oddany do użytku spory parking opodal miejscowego kościoła.

Sołtys Dominik Dykier podziękował wójtowi za przyspieszenie realizacji inwestycji.   |  fot. (je)

Została zakończona wymiana asfaltowej nawierzchni DW 236 na odcinku od mostu na Brdzie do wylotu na Drzewicz. Ponadto powstał ciąg pieszo-rowerowy, który zaczyna się na wysokości kościoła i biegnie po prawej stronie drogi. Inwestycję sfinansował Zarząd Dróg Wojewódzkich, kosztowała ok. 2,5 mln zł. Natomiast budowę parkingu za kwotę 1,43 mln zł finansuje Gmina Chojnice.

Nowy parking będzie miał 60 miejsc na samochody osobowe, 4 na autokary oraz miejsca postojowe dla rowerów. Będzie też odwodnienie i oświetlenie. - Bardzo dziękuję panu wójtowi za przyspieszenie realizacji tej inwestycji. Myślę, że powinno udać się oddanie jej do użytku do końca czerwca. Jest już na całej powierzchni ułożona kostka betonowa, są też gotowe obrzeża. Trwają prace wykończeniowe – przekazał na konferencji prasowej w UG Chojnice sołtys Swornegaci Dominik Dykier.

(je)