Nowe tchnienie Domku Pod Sosną!

Las miejski w latach siedemdziesiątych XIX w. został na nowo urządzony i uzyskał charakter parku stając się ulubionym miejscem wypoczynku chojniczan. Dodatkową atrakcją stał się doskonale wyposażony plac zabaw dla dzieci.

Dariusz Kurs zaprasza do Lasku Miejskiego do Tawerny “Antykwariat”.   |  fot. (ro)

W chwili obecnej stanowi idealną przystań dla osób chcących zaznać relaksu na łonie przyrody a także jest idealnym miejscem do uprawiania joggingu i aktywnego wypoczynku. Różne też były kolejne losy tzw. „Domku pod Sosną”. Po okresie prosperity jego prowadzeniem zajmowały się stowarzyszenia jak i osoby prywatne.

lata_30.jpg

                                              Domek Pod Sosną - widok z lat 30 - tych.

Ponownie we władanie wziął go Dariusz Kurs, który od 19 lipca br. zaprasza do kawiarni Antykwariat w Lasku Miejskim. To nowa nazwa miejsca znanego jako „Domek pod Sosną”.  - Nie chciałem wracać do starej nazwy Barcelona – opowiada gospodarz. - Docelowo będę zmierzał, by były tu elementy etnograficzne, takie jak w Stopce pod Bydgoszczą.

W wystroju budynku wiele pomogła plastyczka Justyna Barwina Myszka - to czysty eklektyzm: trochę Prowansji, trochę lasu a łącznie to przyjazne i estetyczne miejsce, gdzie mogą przychodzić całe rodziny.

dariusz_kurs.jpg

W tym miejscu będą organizowane koncerty, wystawy, Dariusz Kurs jest też otwarty na inne propozycje. Ma ambicję by była to mekka kulturalna miasta. Zmieniło się także otoczenie Antykwariatu – jest już tam nowy plac zabaw.

konferencja.jpg

Wymagało to wiele pracy, serca, zaangażowania. a efekt jest imponujący - wewnątrz pobielone ściany, stylowe meble, mnóstwo pięknych drobiazgów, okna ozdobione czerwonymi okiennicami i kwiatami.

Tu naprawdę można poczuć się jak w domu, w którym można się rozgościć, a nadto schronić przed upałem. W niedzielę gospodarz Tawerny Antykwariat" wraz z Centrum Park Chojnice urządzili huczny piknik.

Było sporo konkursów dla dzieci i dorosłych, popisy rycerzy oraz koncerty - Ryszarda Stopy, Qrtyny i Patryka Małka. A w finale wieczoru wokalne talenty bawiły się podczas karaoke, współzawodnicząc o cenne nagrody m.in. tablet, nawigacje samochodową czy telefon.

fotoreportaz.jpg

To był dopiero wstęp do, miejmy nadzieję, równie bogatego życia tego miejsca. - Chcę, by można było tu organizować kameralne koncerty, wystawy, inne zdarzenia artystyczne - zapewnia Darek.

- Miejsce jest też przyjazne dla całych rodzin, które mogą tu spędzić miłe popołudnie i wieczór - w pobliżu placu zabaw, korzystając z pysznej i zdrowej kuchni, rozkoszując się spokojem tej leśnej kawiarenki.

(ro)

Zobacz Tawernę na

kanal.jpg