Noc w Bibliotece była „Zdrowo zaczytana”

Wczoraj (sobota 7.10.) po raz 10 odbyła się Noc w Bibliotece. Hasło przewodnie imprezy było „Zdrowo zaczytani”. Widniało nie tylko jako element dekoracji w siedzibie organizatora, ale i na „czepkach pielęgniarskich” pań bibliotekarek.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych.   |  fot. (je)

Drugim organizatorem było Stowarzyszenie LekTURa. Przygotowano w ramach Nocy wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkursy dla dzieci „Książka na receptę” i „Wiersz na zdrowie”. Wystąpił teatrzyk kamishibai ze sztuką „Chory kotek”. Ewelina Brieger i Anna Nowak z Medycznej Szkoły Policealnej miały wykład pt. „Pielęgnacja ciała od stóp do głów”.

W Czytelni Naukowej był pokaz fitnessu z elementami tańca w wykonaniu Martyny Szultki. Tam spotkaliśmy w kąciku makijażu Kamilę Wirkus i Katarzynę Maliską (także szefowa Bławatków). Warsztaty dla dzieci „Zdrowo zaczytani, czyli z Cecylką Knedelek i Gąską Walerką” poprowadziła pisarka Joanna Krzyżanek. Natomiast wykład „Wszystko o higienie jamy ustnej” higienistki Justyny Orłowskiej był adresowany do dorosłych, choć przydał się zapewne i nieletnim.

Od 19.00 w wypożyczalni dla dorosłych był wykład Hanny Jasińskiej o zdrowiu psychicznym z Centrum Wsparcia Psychicznego „Promedica”. Natomiast warsztaty „Rozpoznawanie ziół i zastosowanie” poprowadziła w Czytelni zielarka Stanislava Iwicka, z pochodzenia Słowaczka, mieszkanka powiatu tucholskiego.

(je)