Niemoc w lidze trwa nadal

Dziś wieczorem podczas rozgrywek II ligi staną naprzeciw siebie 16 i 8 drużyna w tabeli i wydaje się, że goście powalczą o komplet pkt. Sezon dla gospodarzy jest niefortunny, w tej sytuacji to Skra Częstochowa przystąpi do spotkania jako faworyt.

Kibice w Chojnicach goli nie zobaczyli, a dla gospodarzy był to trzeci remis na własnym obiekcie.   |  fot. Rmak

Oba zespoły jeszcze kilka miesięcy temu walczyły o punkty w Fortuna 1. Lidze. Niestety, pomimo ogromnych ambicji, nie udało im się utrzymać. Po początkowej fazie walki o powrót do drugiej klasy rozgrywkowej oba zespoły mają zupełnie odmienne nastroje. Po raz ostatni z ligowego zwycięstwa Chojniczanka cieszyła się 28 lipca, a więc ponad miesiąc temu. To może podziałać na gospodarzy tylko mobilizująco, tym bardziej, że ewentualna porażka mogłaby spowodować, że bezpieczne miejsce odskoczy na więcej niż trzy punkty.  

Chojniczanka – Skra Częstochowa 0:0 (0:0)

Chojniczanka: Damian Primel - Grzegorz Szymusik, Tomasz Boczek, Sebastian Golak, Sebastian Szczytniewski - Damian Nowacki, Oskar Paprzycki (80 Błażej Szczepanek), Marcin Kozina (72 Kacper Korczyc), Dominik Banach (58 Peter Kolesar) - Tomasz Mikołajczak (72 Wojciech Szumilas), Antoni Prałat (72 Piotr Giel).

Kartki: 9. Nowacki (CHO), 78. Paprzycki (CHO) – 38. Olejnik (SKC)

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem, a samo spotkanie toczyło się w wolnym tempie. Sporo walki było w środkowej części boiska, co nie przełożyło się na klarowne sytuacje podbramkowe, mimo, iż jedni jak i drudzy próbowali grać z kontry, jednak bez powodzenia.

Druga połowa była odzwierciedleniem pierwszych 45 min. gry. Chojniczanka próbowała atakować bezskutecznie, podobnie jak rywale. Spotkanie zakończyło się bezbramkowo, mimo, iż w końcowych min. gospodarze postawili wszystko na jedną szalę dążąc do zmiany wyniku. Z rezultatu raczej zadowoleni są przyjezdni wywożąc z meczu wyjazdowego 1 pkt., w odniesieniu do Chojniczanki, która mimo remisu nadal znajduje się w strefie spadkowej.     

Konferencja po meczu - zobacz

Zakończenie 8 kolejki nastąpi w poniedziałek 11 września, a spotkanie Olimpii Elbląg - Pogoń Siedlce 20 września (w pierwotnym terminie (9 września o godz. 16) odwołany z powodu powołań zawodników do reprezentacji narodowych. W niedzielę 17 września w samo południe (godz. 12) Chojniczanka w dziewiątej kolejce zmierzy się z KKS 1925 Kalisz.

(red.) Fot. Rmak. Tabela flashscore.pl