I Charytatywny Dzień Dziecka w fosie

4 czerwca w Fosie Miejskiej w godzinach od 12:00 do 17:00 odbył się "I Chojnicki Charytatywny Dzień Dziecka". Oprócz zapewnienia dobrej zabawy najmłodszym ważnym celem była zbiórka pieniędzy na leczenie Marcelinki Ginter.

Wszystkie dzieci mogły wziąć udział w zabawach, zaprezentować swoje umiejętności wokalne, plastyczne i sportowe.   |  fot. fb. J. Gruchała

Rodzice Marcelinki zwrócili się do klubu sportowego "Gruchała Team" o pomoc. A ponieważ trzeba pomagać, chojnickie stowarzyszenia nie pozostały obojętne na prośbę. "Gruchała Team", "Głos Chojniczan", stowarzyszenie „Chojnice – Tu Bije Moje Serce” oraz Samorząd Mieszkańców Osiedla nr 1 „Śródmieście” w Chojnicach połączyły siły i przygotowały imprezę.

Nie zabrakło na niej dmuchanych zjeżdżalni, do których była niekończąca się kolejka. Hitem okazały się trampoliny p. Iwony Dulskiej z "Power Fit" z Brus. Wszyscy skakali i zrzucali niepotrzebne kalorie. A było skąd je wziąć, bo wojskowa grochówka smakowała wszystkim. 150 litrów pysznej zupy ugotował 34. batalion radiotechniczny z Nieżychowic, któremu serdecznie organizatorzy dziękują.

Wiceprezes GCH Sławomir Papka zadbał o stałą dostawę gratisowych lodów, przynoszących ulgę w ten gorący dzień. Oprócz tych atrakcji były także: elektryczne samochodziki z firmy Karola Szamockiego, gry planszowe udostępnione przez "Fundację Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej", Retro Gry, symultana szachowa rozegrana z 16 uczestnikami przez Dawida Meggera z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Ósemka" Chojnice, malowanie buziek itp.

Na scenie nieprzerwanie odbywały się pokazy sportowe, taneczne i koncerty: Leny Grzonkowskiej, Angeliki AngeeG i Sebastiana Sikorskiego. Artystycznymi występami zachwycił Zespół Pieśni i Tańca "Bławatki", a także ukraińska grupa przedszkolaków "Parasolki" ze Stowarzyszenia "Pomocomocni". Konferansjerkę prowadził niezawodny duet: Anna Bielawska - Jutrzenka i Marcin Gruchała.

Impreza miała swój szczytny cel, zatem odbyła się loteria fantowa z mnóstwem różnych nagród. Główną wygraną był rower młodzieżowy Romet Rambler ufundowany przez posła na Sejm RP Aleksandra Mrówczyńskiego. Wylosowała go szczęśliwa mieszkanka Chojnic. Nie kryła radości. W czasie eventu zebrano łącznie 3.262,30 zł i 10 euro, które zostaną przekazane na pomoc w leczeniu Marcelinki Ginter.

Zabawa trwa nadal na profilu facebookowym Głosu Chojniczan - uczestnicy imprezy mogą wziąć udział w  konkursie „Najładniej pomalowana buźka”. Głosować można poprzez wstawienie like'a do dnia 11 czerwca. Ponadto są jeszcze przedmioty do zlicytowania od darczyńców i zaproszenie od dowódcy 34. Chojnickiego Batalionu Radiotechnicznego na zwiedzanie jednostki dla 10 osób.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i partnerom „I Chojnickiego Charytatywnego Dnia Dziecka" - wydarzenie dostarczyło mnóstwa atrakcji naszym milusińskim, a jednocześnie pozwoliło pomóc małej Marcelince.

Prezes Stowarzyszenia "Głos Chojniczan" Joanna Gruchała