Nie żyje mężczyzna potrącony przez samochód

33-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu wypadku drogowego. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia. Mundurowi apelują o rozwagę oraz ostrożność na drodze.

Do śmiertelnego wypadku doszło wieczorem. Zginął mężczyzna potrącony przez samochód osobowy.   |  fot. KPP

Wczoraj, około godziny 20 oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszło na DK 22 na wysokości miejscowości Stodółki. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 37-letni kierowca opla potrącił 33-letniego pieszego. Niestety mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Wstępne badanie trzeźwości nie wykazało alkoholu w organizmie kierowcy.

Policjanci zatrzymali 37-latkowi prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od samochodu. Decyzją prokuratora ciało 33-latka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Pojazd  biorący udział w wypadku został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, pod nadzorem prokuratora wykonali szczegółowe oględziny, zabezpieczyli wszystkie ślady oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Teraz będą szczegółowo wyjaśniali przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Policjanci z Chojnic szukają świadków tego wypadku. Osoby, które widziały idącego drogą mężczyznę na odcinku Chojnice - Czersk proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Chojnicach pod numerem telefonu 477436222, lub z najbliższą jednostką policji dzwoniąc na nr alarmowy 112, a także za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem komenda.chojnice@gd.policja.gov.pl

KPP