Nasze dziewczyny uwielbiają medale

Ewa Szczęsna i Irmina Gliszczyńska z ChKŻ chyba bardzo lubią medale, bo z mistrzostw Polski klas olimpijskich przywiozły aż po trzy krążki. Z każdego koloru po jednym. Mistrzostwa Polski odbyły się w Górkach Zachodnich w Gdańsku.

Regaty Mistrzostw Polski klas olimpijskich.   |  fot. nadesłane

W klasie 470 Ewa Szczęsna i Irmina Gliszczyńska zdobyły aż trzy krążki - złoty w klasyfikacji kobiet młodzików, srebrny w klasyfikacji kobiet oraz brązowy medal w klasyfikacji ogólnej. Również druga załoga ChKŻ Filip Florek i Robert Szpuła stanęli na podium - zdobyli brązowe medale w klasyfikacji młodzieżowej. W klasyfikacji ogólnej też wypadli bardzo dobrze, bo zajęli piąte.

Na 8. miejscu regaty ukończyli Karol Jączkowski i Krzysztof Mongird. Startowało 19 załóg. W klasie Laser Standard jedyny reprezentant ChKŻ Mikołaj Lahn zajął 8.miejsce w klasyfikacji młodzieżowców (16. w klasyfikacji ogólnej). Wygrał były zawodnik ChKŻ Karol Porożyński z SEJK POGOŃ Szczecin, przed Patrykiem Piaseckim z AKS OSW Olsztyn. Trzeci był również były zawodnik ChKŻ Kacper Ziemiński z SEJK POGOŃ Szczecin, który wygrał też rywalizację wśród młodzieżowców. Startowało 26 zawodników.