Nasi jadą na mistrzostwa

Dominika Morek i Damian Stojak zakwalifikowali się do mistrzostw Polski młodzików w lekkiej atletyce. Morek pobiegnie na 300 metrów, a Stojak będzie rzucał oszczepem.

W Kielcach odbędzie się Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. Nie zabraknie w nim reprezentantów Chojniczanki.

Łącznie ta dwójka zawodników Chojniczanki przywiozła z mistrzostw makroregionu cztery brązowe krążki.  Dominika Morek zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach makroregionu młodzików w Gdańsku, uzyskując w finale na 300 metrów czas 42,13. Również trzecie miejsce Morek wywalczyła na 100 metrów, przebiegając ten dystans w 13,06. Dwa trzecie miejsca zajął również Damian Stojak. Brąz wywalczył w rzucie oszczepem – 52,48 oraz w skoku wzwyż – 1,70.

Tuż za podium uplasował się Krystian Froelke, który w biegu na 300 metrów poprawił rekord życiowy – 38,31, ale dało mu to czwarte miejsce. Dominika i Damian zakwalifikowali się do Małego Memoriału J. Kusocińskiego - mistrzostwa Polski młodzików, które odbędą się za tydzień 1 i 2 października w Kielcach.