Nasi bokserzy walczyli pod Neptunem

Zawodnicy Boxing Team Chojnice I UKS Ósemki Chojnice walczyli w weekend w turniejach bokserskich w Koszalinie I Gdańsku. W Koszalinie z dobrej strony zaprezentowała się pięściarka Boxing Team Chojnice Paulina Gruchała.

Na turnieju w Gdańsku zaprezentowali się zawodnicy Boxing Team i UKS "Ósemka".   |  fot. bokser.org

Wystąpiła ona w towarzyskiej, pokazowej walce w wadze 50 kg w trakcie gali boksu zawodowego i MMA. „Grusia” w obecności 1500 widzów pokonała zasłużenie Agatę Kawecką z Fight Club Koszalin 3:0 na punkty.

Z dobrej strony zaprezentował się też Zbigniew Gwóźdź z Boxing Team Chojnice, który jednak po wyrównanej, towarzyskiej walce, uległ zawodnikowi gospodarzy.

fot

Paulina Gruchała

Ósemka w Gdańsku

Pięściarze z UKS Ósemki wybrali się natomiast do Gdańska, gdzie walczyli pod … pomnikiem Neptuna na starówce w drugim Międzynarodowym Turnieju im. Zygmunta Chychły.

W kategorii seniorów 60 kilogramów Marcin Myszka przegrał w półfinale z reprezentantem Litwy Gytisem Vaitkusem z klubu Cempionas Kłajpeda i otrzymał brązowy medal.

Natomiast junior 64 kilogramy Kazimierz Łęgowski w półfinale pokonał wicemistrza Polski seniorów Sylwestra  Stępniewskiego z PKB Poznań, a w finale nie dał szans Maxowi Schroderowi z Niemiec i przywiózł do Chojnic złoto.

- Cieszy wysoka dyspozycja Kazika Łęgowskiego, który przygotowuje się do Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Kazik objęty został indywidualnym programem szkoleniowym, za który odpowiada jego starszy brat zarazem trener Marcin Łęgowski mówi Andrzej Plata z UKS Ósemki.