„Narodzie pomóż przyrodzie”

Stowarzyszenie "Charzy..."wspólnie z Chojnickim Alarmem dla Klimatu organizuje cykl wydarzeń z okazji Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia którego przesłaniem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.

Organizatorzy Dnia Ziemi uświadamiają, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje i stowarzyszenia.   |  fot. facebook

21.04.(w piątek) w ChCK odbędzie się wydarzenie pod nazwą "Narodzie Pomóż Przyrodzie", na które zaprasza Starosta Chojnicki Marek Szczepański i Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster. Wydarzeniu, w godz. od 10.00- 15.00, towarzyszyć będą stoiska edukacyjne Parku Narodowego Bory Tucholskie, Zaborskiego Parku Krajobrazowego, ZZO Nowy Dwór i Centrum Edukacyjno Wdrożeniowego Chojnice.

W programie:

10.00 -11.00 ekologiczny spektakl teatralny dla dzieci klas zerowych i wczesnoszkolnych w wykonaniu aktorów Teatru Kulturka z Poznania.

11.00 - 13.00 zapraszamy chojnickich seniorów oraz uczniów szkół ponadpodstawowych na  oficjalne wystąpienia  zaproszonych gości oraz pokaz małych form artystycznych przez młodzież szkół ponadpodstawowych nawiązujących do tematu Dnia Ziemi.

13.00 - 15.00 pokaz filmu pt. "Serce Dębu" dla starszych dzieci szkół podstawowych i prezentacja Listów do Ziemi w wykonaniu uczniów tych szkół.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w ChCK delegowaniem uczestników zajmują się poszczególne placówki szkolne.

W sobotę 22.04. "Charzy..." zaprasza na tradycyjne sprzątanie rzeki Chociny. Zbiórka uczestników o godz. 10.00 w Chocińskim Młynie. Ze względów organizacyjnych zgłoszenia chętnych przyjmuje Marek Stępień tel. 694 031 415.

Natomiast Alarm dla Klimatu zaprasza Chojniczan na wspólne sprzątanie Lasku Miejskiego w godz. 10.00 - 14.00. Organizatorzy zapewnią worki i rękawice.

Facebook „Charzy…”