Nareszcie mamy drużynę!

Zespół Red Devils pokazał dziś, że w końcu ma charakter, pazur i uparcie dąży do namierzonego celu, po drodze urządzając rywalom piekło. W debiucie przed własną publicznością Diabły rozgromiły AZS Gdańsk 7:1.

Zespół Red Devils był bezlitosny dla rywali z Gdańska. Na zdjęciu Tomasz Kriezel.   |  fot. (olo)

RED DEVILS – AZS Gdańsk 7:1 (3:0)

Red Devils: Błaszczyk (Niemier, Burglin) - Ivanov, Kolesnik, Ł. Pieczyński, D. Pieczyński, Sobański, Mączkowski, Kriezel, Kaźmierczak, Brzószczyk, Sundeev, Solecki. Trener: Oleg Zozulya.

Bramki: Ivanov 3, Sobański, Mączkowski, Ł. Pieczyński, Kriezel.

Oczywiście po dwóch meczach nie można wyciągać jeszcze daleko idących wniosków, ale gra, zaangażowanie i wyniki Red Devils mówią same za siebie. Takiego startu w Ekstraklasie nasz zespół przecież jeszcze nie miał. I to nic, że Diabły w dwóch pierwszych kolejkach trafiły na beniaminków, bo ograne tydzień temu Katowice pokonały w tej kolejce w Toruniu miejscowy Marwit.

Drużyna Red Devils podeszła do dzisiejszego spotkania z AZS Gdańsk bardzo skoncentrowana i z każdą kolejną minutą przeważała na boisku. Goście grali nieźle w środku pola, jednak to Diabły nauczyły się w końcu wykańczać stworzone sytuacje. W ciągu kilku 4 minut (między 9 a 13 minutą) z bezbramkowego remisu chojnicki zespół wyszedł na prowadzenie 3:0 (2 gole Ivanova i jeden Sobańskiego), co pozwoliło na dużo spokojniejszą grę w drugiej połowie.

W drugiej odsłonie meczu kolejne bramki, przy dobrej grze i przede wszystkim zaangażowaniu całej drużyny, były tylko kwestią czasu. Zabójcze wykończenia akcji i świetna postawa w bramce Łukasza Błaszczyka dały naszej drużynie bardzo wysokie zwycięstwo. Do siatki gości trafiali po zespołowych akcjach Mączkowski, Ł. Pieczyński, ponownie Ivanov i na zakończenie Kriezel.

Nic dziwnego, że na pomeczowej konferencji trener Oleg Zozulya był bardzo zadowolony z gry i wyniku. Jednak jak powiedział Łukasz Błaszczyk o sile zespołu będą świadczyć kolejne wyniki z bardziej wymagającymi rywalami.

Wyniki 2. kolejki: Wisła Kraków – Remedium Pyskowice 3:1, Pogoń Szczecin – Gwiazda Ruda Śląska 5:1, Marwit Toruń – AZS Katowice 2:3, Gatta – Clearex 7:5, GKS Tychy – Rekord 3:12, Red Devils – AZS Gdańsk 7:1.

1. 24 września 2012  15:13   Czego się czepiasz, czytalem ...   anonim

Czego się czepiasz, czytalem gdzies ze zwyciezca zostanie poinformowany mailem, nie dostales i zal ci zadek sciska