Najwięksi nieobecni na Euro. Których reprezentacji zabraknie na Mistrzostwach Europy?

Na Euro nie pojadą reprezentacje, o których awansie myśleliśmy, że jest tylko formalnością. Których zespołów zabraknie na boiskach? Kto zaprezentuje się w ich miejsce?

Na Euro zabraknie kilku wielkich nazwisk z Erlingiem Haalandem na czele.   |  fot. mat. partnera

Które zespoły mają największe szanse na zdobycie puchary? Te pytania zadaje wielu kibiców przed rozpoczęciem turnieju. Eliminacje do tegorocznego Euro nie były pozbawione niespodzianek. Na turnieju nie pojawi się kilka reprezentacji, bez których zwykle nie wyobrażamy sobie dużej piłkarskiej imprezy. Na niemieckich boiskach zobaczymy za to zespoły niewymieniane wcześniej w gronie faworytów do awansu. Kto więc pojawi się na E24, a kto turniej obejrzy z trybun? Tego dowiecie się z naszego nowego artykułu.

Wielcy nieobecni Euro 2024. Kogo nie zobaczymy w Niemczech?

Omawiając temat reprezentacji, których brak awansu na Euro 2024 sprawił największą niespodziankę, należy spojrzeć przede wszystkim w kierunku północy kontynentu. Chodzi przede wszystkim o Norwegię, która mimo obecności wielu znakomitych piłkarzy z Erlingiem Haalandem i Martinem Odegaardem na czele, nie zdołała wywalczyć awansu na turniej. Do tego grona dołączyły także dwa sąsiednie kraje – dobrze prezentująca się na ostatnich dużych imprezach Szwecja i Finlandia.

Reprezentacje na Euro 2024. Kto powalczy o puchar?

Mimo nieobecności tych reprezentacji, turniej zapowiada się naprawdę ciekawie. Na murawach niemieckich stadionów zobaczymy zarówno największe potęgi europejskiego futbolu, jak i zespoły, których udział w imprezie był dla wielu kibiców sporym zaskoczeniem. W poszczególnych grupach zobaczymy następujące reprezentacje:

* grupa A: Niemcy, Węgry, Szwajcaria i Szkocja;

* grupa B: Hiszpania, Chorwacja, Włochy i Albania;

* grupa C: Słowenia, Dania, Serbia i Anglia;

* grupa D: Polska, Holandia, Francja i Austria;

* grupa E: Belgia, Słowacja, Rumunia i Ukraina;

* grupa F: Turcja, Portugalia, Czechy i Gruzja.

Faworyci do zwycięstwa w turnieju. Kto wygra w Niemczech?

Jak przed każdą inną dużą imprezą piłkarską, pojawia się wiele pytań dotyczących tego, kto 14 lipca na Olympiastadion Berlin sięgnie po puchar Mistrzostw Europy. Odpowiedzi na to pytanie stara się udzielić wielu analityków wymieniając różne typy na Euro 2024. Według kursów bukmacherskich oraz eksperckich analiz, na zwycięstwo największe szanse mają te reprezentacje:

* Anglia: ma silny zespół i odnotowywała świetne wyniki w poprzednich turniejach. Nic więc dziwnego, że regularnie pojawia się w gronie faworytów do triumfu na tegorocznej imprezie;

* Francja: mistrzowie świata z 2018 roku również mają duże szanse na zwycięstwo w Euro 2024. Za ich potencjalnym zwycięstwem przemawia m.in. obecność w składzie wielu utalentowanych piłkarzy i doskonała forma w poprzednich spotkaniach;

* Niemcy: mimo pewnych problemów, gospodarze turnieju wciąż są uznawani za potencjalnych zdobywców pucharu – zwłaszcza, że turniej rozegrają na własnych stadionach.

Poza tym wśród faworytów E24 wymienia się też reprezentacje Portugalii, Hiszpanii i Włoch. Niezależnie od tego, która drużyna stanie na najwyższym stopniu podium, turniej zapowiada się naprawdę interesująco. Nam pozostaje tylko czekać na pierwszy gwizdek i rozpoczęcie wielkiej piłkarskiej przygody.

(mat. zewnętrzny)