Najstarsza mieszkanka Gminy Chojnice

Na początku listopada 100 urodziny obchodziła Pani Cecylia Kostera z Pawłówka, która jest obecnie najstarszą mieszkanką Gminy Chojnice. Z okazji urodzin 6 listopada Jubilatce życzenia składali: Wójt Gminy Zbigniew Szczepański.

Życzenia wszelkiej pomyślności na dalsze lata Jubilatka przyjęła z rąk Wójta Gminy Chojnice, który osobiście odwiedził solenizantkę.   |  fot. UG Chojnice

Sekretarz Gminy Lucyna Zawiszewska, radna Bożena Borowicka i sołtys Sołectwa Pawłówko – Lipienice Piotr Pażontka Lipiński oraz Kierownik KRUS PT Chojnice Piotr Perlicki. Zacna Jubilatka – córka Barbary i Piotra – urodziła się 5 listopada 1923 r.  w Żalnie. Od 1928 r. do dnia dzisiejszego mieszka w Pawłówku, gdzie otoczona jest opieką przez Marylkę i Andrzeja Szczepańskich. Miała dwie siostry i dwóch braci.

W czasie II wojny światowej Pani Cecylia wraz z rodzicami i bratem Janem przebywała kilka miesięcy w obozie w Potulicach, a następnie została przewieziona do obozu w Jabłonowie. Po wojnie jako młoda kobieta pracowała na gospodarstwie w Brusach jako pomoc domowa, potem wraz z ukochaną siostrą Bożenką prowadziła gospodarstwo rolne w Pawłówku. Praca na gospodarstwie była dla niej bardzo ważna, hodowała m.in. kury, kaczki, uprawiała warzywa, sadziła kwiaty.

Wspierała również brata – ks. Jana Kosterę – proboszcza parafii w Lichnowach. W wolnych chwilach w pracy na gospodarstwie lubiła szyć i czytać książki. Od zawsze interesowała się i nadal interesuje geografią. Na bieżąco jest z informacjami z kraju i ze świata. Pani Cecylia lubi posiedzieć sobie w altance i delektować się otaczającą przyrodą. W pokoju ma kanarka, który umila Jubilatce całe dnie. Ma też koty i psa. Wieczory spędza na oglądaniu ulubionego serialu „M jak miłość”.  Nasza najstarsza mieszkanka gminy jest bardzo sympatyczna, otwarta i życzliwa, a na pewno nie wygląda na swój wiek.

Jak podkreślała na uroczystości Jubilatka, to rodzina i sąsiedzi są w życiu dla niej najważniejsi, bo jest bardzo z nimi zżyta i może zawsze na nich liczyć. Z całego serca dziękowała kochanej siostrzenicy Maryli i jej mężowi za wspaniałą opiekę. Szanownej Jubilatce życzymy jeszcze raz wszelkiej życiowej pomyślności, 200-stu lat, a każda chwila niech będzie dla Niej źródłem szczęścia i upływa w spokoju, a przede wszystkim w zdrowiu.

UG Chojnice