Najlepsi z najlepszych

Gratulacje, pamiątkowe pióra i tysiąc złotych – właśnie takie upominki trafiły do 16 najlepszych absolwentów szkół powiatowych. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Centrum Nauk Technicznych.

Tym razem nie tradycyjnie w sali obrad Starostwa Powiatowego, a w audytorium Centrum Nauk Technicznych odbyła się uroczystość wręczenia nagród najlepszym absolwentom.   |  fot. (je)

Wyróżnieni uczniowie mogą pochwalić się średnią od 4,78 do 5,91.  – To przede wszystkim Wasza ciężka praca, ale też sukces kadry pedagogicznej oraz rodziców  - mówił starosta chojnicki Marek Szczepański i gratulował młodym ludziom bycia najlepszymi wśród najlepszych. Apelował też do młodych ludzi, aby nigdy nie zapomniali szkoły, z której pochodzą.

Gratulacje złożyła też dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego  Chojnicach Irena laska, gospodarz obiektu dyrektor Adam Krause oraz dyrektor Zespołu Szkół  nr 2 Józef Kołak. W imieniu uczniów głos zabrała Agata Butowska z Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego w Brusach. Podziękowała za wyróżnienie i zdradziła, że jej pasją jest matematyka i właśnie o takich studiach myśli.

Uroczystość uświetnił występ uczennicy II Liceum Ogólnokształcącego Karoliny Lewińskiej, która dla nagrodzonych uczniów zaśpiewała utwór Whitney Houston „One Moment in Time”.

St. Powiatowe. Fot (je)