Najlepsi w 2009 - nagrodzeni!

Kolejna gala Dokonań Roku już za nami - wszelkie tajemnice dotyczące werdyktu zostały odkryte. Chociaż przynajmniej w kilku kategoriach zwycięzców można było przewidzieć.

Nominowani na scenie ChDk.

Sonda: Czy decyzje Kapituły spełniły twoje oczekiwania?

Tak
Nie
Nie mam zdania

Chociażby w dziedzinie sportu. Awans Chojniczanki do III ligi był najbardziej spektakularnym sukcesem. - Wydobyliśmy klub z otchłani i kłopotów, mam nadzieję, że dostarczymy za rok podobnych argumentów szacownej kapitule - orzekł z satysfakcją Maciej Polasik, prezes MKS Chojniczanka. Dodajmy, że w dziedzinie sportu panował wśród nominacji nieopisany tłok. To najliczniej obsadzona kategoria licząca 14 nominowanych. Byli nimi: UKS Ósemka, Red Devils Ladies, Anna Pilarczyk (radioorientacja), Artur Jączkowski i Karol Baranowski, Michał Staszewski, Sara i Sandra Sikorskie, Ewa Szczęsna, Magdalena Kwaśna (żeglarze), Środowiskowy Dom Samopomocy (piłka nożna), Sandra Rybakowska, Kazimierz Łęgowski (boks), Andrzej Górnowicz (lekkoatletyka), UKS Konarzyny.

Ale od początku - pierwszą odsłoniętą kategorią były inwestycje roku. Bezapelacyjnie zwyciężył w tej kategorii Kazimierz Ginter, który nieustannie rozwija swoje przedsiębiorstwo. W ubiegłorocznym bilansie znalazła się budowa nowej hali i linii technologicznej. - Jestem zaskoczony, bo jest wiele prężnych firm w naszym regionie - odparł zaskoczony laureat. A w gronie nominowanych znalazły się firmy: Dro - Bet, Fungopol, Regalux, Klinika Rehabilitacyjna w Krojantach oraz gospodarstwo Franciszka Borzycha w Nieżychowicach.

W dziedzinie kultury i nauki laur przypadł w udziale Chojnickiemu Studiu Rapsodycznemu. Jego założyciel Grzegorz Szlanga uznał, że bycie w takim gronie nominowanych to znakomite towarzystwo. A składało się ono z : Kazimierza Ostrowskiego, Anny Pilarczyk i Tomasza Naprawskiego, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, grup the Evergreen i Bubliczki Kashubian Klezmer Band, Zaborskiego Towarzystwa Naukowego, chojnickiego big bandu i Muzeum Historyczno Etnograficznego. Jeśli mowa o kulturze - wyśmienicie zaprezentował się zespół the Evergreen w akustycznej odsłonie. W tej aranżacji można było poznać m.in. najnowszy utwór "Different world". Drugim muzycznym gościem był Toruński Kwartet Smyczkowy z bogatym repertuarem popularnych melodii z klasycznego repertuaru.

Od kilku lat stałym elementem gali jest kategoria, w której wszyscy są zwycięzcami. To filantropi - po raz pierwszy w międzynarodowym składzie. Kapituła nominowała do tej roli: Jana Klauzo (Eurostandard), Zdzisława Synoradzkiego (Ekomel), Bronisława Gwiździela, Pawła Michałowskiego (Carrefour Polska), lekarza Tomasza Ossowskiego, Strzeleckie Bractwo Kurkowe w Chojnicach, Stowarzyszenie Partnerstwa Miast z Emsdetten, fundację Kienkeurig z Waalwijk oraz firmę Meblik. Ta ostatnia jak się okazuje, jest strategicznym partnerem Polskiej Akcji Humanitarnej! - Przed dwoma laty wprowadziliśmy do handlu kolekcję mebli Sawanna, która przyniosła nam sukces i dochód, więc postanowiliśmy zrewanżować się Afryce - tak tłumaczył to współwłaściciel Meblika.

I wreszcie jedna z najgorętszych kategorii - Impreza Roku. Tu także był tłok, ale członkowie kapituły dostrzegli trud i efektywność chojnickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - To był wyjątkowy finał, ale nie byłby taki, gdyby nie wsparcie wielu osób obecnych na tej gali we wszelkich kategoriach - stwierdził Przemysław Singer, szef chojnickiego sztabu. W gronie nominowanych imprez znalazły się: Czerskie Mikołajki, turniej rycerski, konkurs Teraz Ja, Forum Dla Zdrowia oraz piknik z okazji Dnia Dziecka.

Szósta kategoria - inicjatywa społeczna - okazała się szczęśliwa dla małej, ale bardzo ambitnej społeczności skupionej wokół świetlicy w Ciechocinie. W tej dziedzinie otrzymali nominację: konarzyński oddział Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego, Stowarzyszenie Konar w Konarzynach, wystawa w LO na temat PRL, działania chojnickeigo Stowarzyszenia Miłośników Zwierząt, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Fundacji Fuhrmana, Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, Stowarzyszenia Kobiet "Nad Brdą" w Męcikale oraz For Group Solution.

(ro)

fotoreportarz.jpg relacja_video.jpg

 1. 10 marca 2010  15:53   Myślę Darek że masz racje ...   A.N

  Myślę Darek że masz racje kompletnie brak mi w postach rzetelnych ocen ,nie przepadam za p. Guzelakiem ale facet potrafi poprowadzić imprezę na poziomie. Co do oceny nominowanych myślę że kapituła przesadza z nominacjami np.p.Ginter czy p Michałowski który z własnej kieszeni nigdy nie dał grosza .Myślę że Guzelak nie odpowiada za nominacje a kapitule należy się żółta kartka

  0
  0
 2. 10 marca 2010  15:44   Mam wrażenie że ...   Darek

  Mam wrażenie że wypowiadają się osoby których nie było na uroczystości i się wymądrzają .Jeśli chodzi o p.Guzelaka to imprezę poprowadził profesjonalnie ,krytykantom radzę spróbować sił jak weżmie mikrofon do ręki to zapomina języka w gębie.Szkoda że nie piszą osoby nominowane bo po minach było widać że są zadowolone.Pozdrawiam internautów

  0
  0
 3. 7 marca 2010  14:25   To wydlądało jak konwencja ...   anonim

  To wydlądało jak konwencja wyborcza komitetu A.Finstera i SIS-u.

  0
  0
 4. 7 marca 2010  10:42   kolesiostwo   koleś

  kolesie swoim kolesiom w niektórych przypadkach

  0
  0
 5. 6 marca 2010  18:48   Wydobyliśmy klub z otchłani ...   kibol

  Wydobyliśmy klub z otchłani i kłopotów ... pisz wymaluj nagroda winna być w dziale g o s p o d a r k a a nie w sporcie - szanowna kapituło - błąd

  0
  0
 6. 6 marca 2010  13:30   Fuj Gala, niestrawna, ...   anonim

  Fuj Gala, niestrawna, niesmaczna...odbija się czkawką.

  0
  0
 7. 6 marca 2010  11:46   REGALUX   anonim

  Inwestycje roku. Nie było tam Relaksu tylko Regalux.

  0
  0
 8. 6 marca 2010  09:29   (PO)walająca Gala   anonim

  Najważniejsze, że dobrego samopoczucia nie stracił Pan Guzelak, zresztą on zawsze go nie traci, uważa, że zrobił to najlepiej, a kapituła sprawiedliwie dokonała wyboru. A był on taki, ze nawet niektórzy na scenie nie kryli zaskoczenia. Promocja i ta jej chyba teraz już niesławna kapituła lubi szokowac, co jej się zresztą udalo. Tylko dla kogo te oscary, dla samorządu, aby odfajkować kolną imprezę na boku.

  0
  0
 9. 6 marca 2010  09:24   Pominięto wielu, ktorzy ...   anonim

  Pominięto wielu, ktorzy działaja a się nie pchają, rzeczywiście, o ile nominowani uszliby jakoś, to decyzja o zwycięstwie wzieta z sufitu, a do tego ta cala tajemnica przed pozwala sądzić, że coś tu smierdzi i kto puścił tego baka?

  0
  0
 10. 6 marca 2010  09:18   mały   anonim

  Mamy rok wyborczy więc Guzelak promuje tych, których namaścił burmistrz i starosta.Towarzystwo wzajemnej adoracji ma się dobrze i władzy nie odda.

  0
  0
 11. 6 marca 2010  09:15   Wiem, ze za 2009 mimo to WOSP ...   anonim

  Wiem, ze za 2009 mimo to WOSP porażka, przeżyla sie nam ta orkiestra, inwestycja szok, byli lepsi

  0
  0
 12. 6 marca 2010  09:05   DOKONANIA 2009   anonim

  moi drodzy to były wyróznienia za 2009 a nie 2010 rok, a nie mozecie powiedzieć że WOSP w zeszłym roku był klapą!!! mądrują sie Ci co nic nie robią :)

  0
  0
 13. 6 marca 2010  08:50   WOŚĆ najlepszą imprezą ... (1)   anonim

  WOŚĆ najlepszą imprezą roku??? Puknijcie się w głowę. Nikt o tym nawet nie słyszał. Były tam jakieś gwiazdy? Porażka

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 6 marca 2010  08:55   Jeśli masz na myśli finał ...   anonim

   Jeśli masz na myśli finał AD 2010, to zgadzam się z Tobą. Ale były to dokonania 2009,kiedy to był m.in. Norbi etc.

   0
   0
 14. 6 marca 2010  06:51   Cyrk   Jadzia

  Czy ktoś by mógł podać skład tej kapituły jestem ciekawa, jakie „klony” w niej oceniają a jakimi kryteriami się kierują o to chyba nie trzeba pytać, bo to widać po nominacjach no i jaki jest mechanizm zgłaszania kandydatów do tych nominacji? Chyba, że to jest tajne albo ściśle tajne dla „Promocji Chojnic”

  0
  0
 15. 6 marca 2010  00:05   Farsa w wykonaniu promocji ...   anonim

  Farsa w wykonaniu promocji już nie zakrawa na skandal, bo brak słów, aby określić to co odstawia. Takie jaja są dobre w kabarecie. Pokazuje to, iż zlewa odczucia społeczeństwa i kieruje się kryteriami wziętymi z sufitu. Skoro firma Ginter dostaje chojnickiego Oscara za inwestycję roku, a SEKO budujące potężną halę dostaje kwiatek, to chyba z oślej łączki Pana Romana Guzelaka. Orkiestra Świątecznej Pomocy dostaje Oscara za imprezę roku, to chyba nie ma ktoś poukładane pod sufitem, to powinna być nagroda jako KLAPA ROKU. Już nie warto komentować pozostałych nagród dla koła gospodyń wiejskich itp. Czy nie ma mocnych w Chojnicach, aby ten cyrk zmienić? Dlaczego mieszkańcy przez miesiąc czy dwa nie mogą zgłaszać SWOICH KANDYDATÓW, A NASTĘPNIE PRZEZ DRUGIE DWA MIESIĄCE GLOSOWAĆ NA NICH. Byłoby to sprawiedliwe, ale widać sitwa woli sama w zaciszu gabinetu prezesa dokonywać podziału ról. Kpina, kpina!

  0
  0