Najlepsi absolwenci w gminnych SP nagrodzeni smartwatchami

Dziś (19.06.) w Urzędzie Gminy Chojnice odbyła się uroczystość wręczenia nagród najlepszym absolwentom gminnych szkół podstawowych. Uczniowie z najwyższą średnią ocen w danej szkole otrzymali po smartwatchu.

Najlepsi uczniowie poszczególnych szkół z gminy Chojnice otrzymali od wójta gminy Chojnice nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce.   |  fot. (je)

W uroczystości wzięli udział wójt Zbigniew Szczepański, jego zastępca Janusz Szczepański, dyrektor GZO Anita Sznajder, przewodniczący RG Józef Kołak oraz szef Komisji Edukacji w RG Paweł Wieczorek. W sali konferencyjnej oprócz szkolnych prymusów byli także ich rodzice oraz dyrektorzy szkolnych placówek. Zapewne największą radość jednemu z nich (Barbara Gill) sprawił Oliwer Urbaniak z SP w Kłodawie, który chciałby zostać inżynierem – mechatronikiem: - Zapraszam do SP w Kłodawie. To najlepsza szkoła – obwieścił zgromadzonym.

Pozostali absolwenci najczęściej deklarowali kontynuację nauki w LO im. Filomatów oraz w II LO. Wojciech Kamionka z Lichnów, który lubi taniec i śpiew, jako członek Dworku Polskiego, chciałby zostać stomatologiem. Natomiast w SP Nowa Cerkiew dwie najlepsze uczennice, to … siostry – bliźniaczki, ale Julia Orszewska minimalnie była lepsza.

Jak poinformował na wstępie wójt Zbigniew Szczepański, na każdym liście gratulacyjnym zostało umieszczone motto autorstwa Adama Mickiewicza: „Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”.

Lista nagrodzonych - zobacz

(je)