Najlepsi absolwenci w gminie dostali smartwatche „Lewandowskiego”

Wczoraj (22.06.) w sali obrad Starostwa zostali nagrodzeni najlepsi absolwenci z 10 gminnych szkół podstawowych. Każdy z nich otrzymał, jak przekazał wójt Zbigniew Szczepański, smartwatch wartości 1200 zł reklamowany przez Roberta Lewandowskiego.

Najlepsi uczniowie poszczególnych szkół z gminy Chojnice otrzymali od wójta gminy Chojnice nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce.   |  fot. (je)

Nagrody dla absolwentów w gminie Chojnice przyznawane są od 2002 roku. Wówczas była to wycieczka do Chorwacji, gdzie jest gmina zaprzyjaźniona z gminą Chojnice. Potem bywały rowery, namioty, tablety i smartwatche. W 2022 ponownie smartwatch. Jak zaznaczył Zbigniew Szczepański, tytuł najlepszego absolwenta nie przypadał z automatu uczniowi z najwyższą średnią ocen, ale musiał on wyróżniać się także w innych dziedzinach, niż nauka.

Decydowały o tym poszczególne rady pedagogiczne. Na sali, oprócz laureatów, byli także ich rodzice i dyrektorzy. Na stołach były dla nich winogrona z zagranicy i truskawki z Lichnów. „Komisja” wręczająca kwiaty, dyplomy i nagrody była okazała, gdyż oprócz wójta Zbigniewa Szczepańskiego, tworzyli ją wicewójt Piotr Stanke, szef Rady Gminy Ryszard Kontek, przewodniczący Komisji Edukacji w RG Józef Kołak, Sekretarz gminy Lucyna Zawiszewska oraz dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Anita Sznajder.

Nagrody otrzymali: Karolina Juda z SP Charzykowy (najlepsza także w gminie Chojnice), Julia Żychlińska z SP Kłodawa, Sebastian Stolc z SP Lichnowy, Piotr Prądziński z SP Nieżychowice, Dominika Błaszkowska z SP Nowa Cerkiew, Jagoda Pruska z SP Ogorzeliny, Jakub Grugel z SP Ostrowite, Kinga Marcinkiewicz z SP Pawłowo, Nikola Komorowska z SP Silno oraz Amelia Skonieczna z SP Swornegacie.

(je)