Nadal są liderem V ligi

W meczu na szczycie Kolejarz/Ekomel Chojnice pokonał Suprę Kwidzyn 2:1 i nadal jest liderem V ligi. W pierwszym meczu obu drużyn, jesienią w Kwidzynie lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 2:0. W sobotę przyszedł więc czas na rewanż.

Po ciekawym sportowym widowisku lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali 2:1 drużynę Suprę Kwidzyn.   |  fot. Olek Knitter

Kolejarz/Ekomel – Supra Kwidzyn 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Tobiasz Sawa, 1:1 Jacek Gretkowski, 2:1 Kacper Ginter.

Drużyny musiały walczyć na trudnym, grząskim boisku, a w ciągu meczu nad stadionem świeciło słońce, padał deszcz, przeszła ulewa, a na końcu pojawiła się... tęcza. Do przerwy dużo było walki w środku boiska, gdyż żadna z drużyn, czując wagę tego meczu, nie chciała odpuścić. Najlepszą sytuację do zdobycia gola mieli gospodarze. Po strzale z rzutu wolnego Patryka Drewka piłka uderzyła jednak w poprzeczkę.

W drugiej połowie Kolejarz/Ekomel wyszedł na prowadzenie po ładnym golu strzelonym po indywidualnej akcji przez Tobiasza Sawę. Goście tanio jednak skóry nie zamierzali sprzedać i przycisnęli gospodarzy, spychając na kilkanaście minuyt Kolejarza/Ekomel do obrony. Przyjezdni dopięli swego w 79. min. po rzucie rożnym. Obrońcy gospodarzy nie przypilnowali Jacka Gretkowskiego, który strzałem głową pokonał Sebastiana Kartuszyńskiego.

Jednak ostatnie słowo należało do zawodników z Chojnic. Najpierw sprytnie rzut wolny rozegrali Patryk Drewek i Patryk Kubiszewski, jednak goście wybronili ten stały fragment gry, ale po wrzutce Mateusza Trzebińskiego przepięknie do strzału złożył się Kacper Ginter i wspaniałym uderzeniem zdobył pierwszą bramkę w barwach Kolejarza/Ekomel i w 85. min. zapewnił gospodarzom cenne trzy punkty.

Po meczu zawodnicy Kolejarza/Ekomel mogli cieszyć się z wygranej. W przerwie z okazji pierwszego meczu u siebie w tym roku oraz "średniej pogody" zarząd klubu zaprosił wszystkich kibiców na darmowe kiełbaski z grilla. A już w środę Kolejarz/Ekomel rozegra u siebie zaległy mecz z Żuławami Nowy Dwór Gdański. Początek o godz. 17.00.