Na chojnickich numerach rejestracyjnych

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zabezpieczyli wczoraj (9.11.) blisko 2 kilogramy marihuany. Z takiej ilości narkotyku można przygotować ponad 6 tys. porcji handlowych o czarnorynkowej wartości 180 tys. zł.

Marihuana znaleziona przy zatrzymanym mężczyźnie.   |  fot. KPW Gdańsk

Zatrzymano również 30 - letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut przed godz.: 14.00 na ulicy Traugutta w Starogardzie Gdańskim. Dzielnicowi, którzy pełnili w tym rejonie służbę zauważyli osobowego opla na chojnickich numerach rejestracyjnych. Samochodem tym  podróżowało dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze postanowili skontrolować samochód. W pewnej chwili na widok zawracającego radiowozu kierowca opla zatrzymał się. W tym czasie z samochodu wysiadł pasażer, który skierował się w stronę pobliskiego sklepu. Gdy policjant kazał mu się zatrzymać, mężczyzna zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Mieszkaniec Starogardu Gdańskiego miał przy sobie plecak wypełniony workami z marihuaną. 30 - letni mężczyzna noc spędził za kratkami. Niebawem usłyszy zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara od roku do 10 lat więzienia. Policjanci wystąpią do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

KPW Gdańsk