Muzyczna uczta nie tylko dla ucha, ale także dla duszy

Teksty piosenek w poezji śpiewanej to przede wszystkim wiersze wysokiej próby, a muzyka ma za zadnie wzmocnić ich przekaz. To motto wczorajszego (21.10.) recitalu Ryszarda Stopy spotęgowało i zwieńczyło moc artystycznych wrażeń tego wieczoru.

Recital Ryszarda Stopy był spotkaniem ze sztuką na najwyższym poziomie.   |  fot. screen video

Tematyką recitalu „Muszę coś zrobić z nocami” była miłość, z typowym dla niej klimatem nostalgii, tęsknoty, ale też żartu i dystansu. Usłyszeliśmy piosenki Agnieszki Osieckiej i Jonasza Kofty, a także autorskie utwory wokalisty. Wszystkie w pięknej aranżacji muzycznej, z kontrabasem i fortepianem w tle.

Ryszard Stopa z lekkością i subtelnością śpiewał o miłości, która ma wiele powodów i twarzy. Artyście przy fortepianie towarzyszył Sebastian Nowakowski, a na kontrabasie zagrał Maciej Kowalski. Była to prawdziwa uczta muzyczna nie tylko dla ucha, a także dla duszy. 

Przypomnijmy, chojnicki artysta nagrał i wydał trzy płyty: „Ślad Stopy”, „Szafa” i "Sprzeczności”. Obecnie związany jest z bohemą artystyczną Gdańska. Zagrał i zaśpiewał główną rolę w przedstawieniu „Meritum to Ty” w reżyserii Karoliny Kasprzak, które miało premierę w Chojnickim Centrum Kultury 25 kwietnia 2019 r.

(red.)