Styczeń tradycyjnie łączy się z ,,Muzealnym Kolędowaniem”. W końcu radosna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia może trwać. Tradycja polskiego kolędowania łączy się niezmiennie z naszym dziedzictwem narodowym, a także bogatą historią.
11 stycznia 2025 09:35
Pielęgnowanie tradycji, obrzędów i zwyczajów odgrywa ważną rolę w działalności instytucji, ponieważ nawiązuje do naszych korzeni i dziedzictwa. | fot. red.
Polacy śpiewali kolędy w czasach dobrobytu i pokoju, a także zaborów i zawirowań wojennych. I choć nie zawsze są one śpiewane w naszych domach, to w chojnickim muzeum ta tradycja jest niezmienna. Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Historyczno-Etnograficznego w Chojnicach oraz Muzeum Historyczno-Etnograficzne im. J. Rydzkowskiego w Chojnicach zapraszają 16 stycznia w czwartek o godz. 17 do Bramy Człuchowskiej na muzealne kolędowanie. Gościem specjalnym spotkania będzie Jarosław Kuklewski, który zagra na akordeonie, wspomagając nas we wspólnym śpiewaniu kolęd.
MH-E

CHOJNICE.COM
© Copyright Chojnice.com 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie:
Portale internetowe