Motorowerzysta trafił do szpitala

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze gruntowej w miejscowości Kruszyn. Mundurowi wstępnie ustalili, że 33-letni kierowca audi nieprawidłowo wykonał manewr wymijania i uderzył w jadący z naprzeciwka motorower.

Kierujący motorowerem został przetransportowany śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala.   |  fot. KPP

Wczoraj około godziny 19 oficer dyżurny chojnickiej policji odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, jaki wydarzył się na drodze gruntowej w miejscowości Kruszyn. Natychmiast w to miejsce zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 33-letni kierowca audi nieprawidłowo wykonał manewr wymijania i uderzył w jadący z naprzeciwka motorower marki Junak, którym kierował 17-latek.

Kierujący motorowerem został przetransportowany śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy audi oraz dowody rejestracyjne rozbitych pojazdów. Funkcjonariusze sporządzili oględziny rozbitych pojazdów. Policyjny technik, który pracował na miejscu zdarzenia wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o rozwagę oraz ostrożność na drodze. Zachowujmy szczególną ostrożność i pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych.

KPP