Mogą liczyć na fachową pomoc i wsparcie

W sobotę w Świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej doszło do spotkania pacjentów stomijnych, a celem było przede wszystkim przekazanie pacjentom oraz ich opiekunom najnowszych informacji o zasadach pielęgnowania stomii.

Odbyło się kolejne spotkanie pacjentów ze stomią oraz członków ich rodzin. Jednocześnie było okazją do uzyskania wiedzy merytorycznej. Pacjenci zapoznali się z nowościami na rynku produktów przeznaczonych do codziennej pielęgnacji.   |  fot. (nad.)

A także planów Ministerstwa Zdrowia odnośnie refundacji sprzętu stomijnego i integracja środowiska osób z wyłoniona stomią oraz ich rodzin. Na spotkaniu pojawiło się około 60 osób z wyłonioną stomią, w większości pacjenci z krótką historią pooperacyjną. Pacjenci zapoznali się z nowościami, zadawali mnóstwo pytań pielęgniarzom i pielęgniarkom stomijnym.

Pacjenci z wyłoniona stomią, którzy mają problemy z pielęgnowaniem stomii mogą zgłosić swoje problemy lub poprosić o bezpłatne spotkanie z pielęgniarką stomijną w sklepach medycznych w Chojnicach, gdzie stomicy mogą bezpłatnie zaopatrzyć się w sprzęt stomijny wszystkich, dostępnych w Polsce producentów sprzętu stomijnego.

Można dzwonić również bezpośrednio do pielęgniarek i pielęgniarzy stomijnych, którzy bezpłatnie udzielą pomocy, edukacji, wsparcia: Andrzej Piotrowski: 606 462 654 lub Katarzyna Karpus 607 570 037. Następne spotkanie planowane jest w miesiącu grudniu i będzie miało charakter świąteczny.

Katarzyna Karpus