Młodzi mieszkańcy gminy Brusy poznają tajemnice wszechświata

Kosmos jawi się dla małych dzieci jako wielka zagadka. Dzięki warsztatom organizowanym przez Gminę Brusy spora część najmłodszych mieszkańców ma okazję poznać tajemnice wszechświata.

Przeprowadzone zajęcia to wspaniała zabawa połączona ze zdobywaniem wiedzy na temat wszechświata.   |  fot. UM Brusy

Już ponad 300 dzieci w wieku od 4 do 9 lat z gminy Brusy pogłębiło swoją wiedzę o kosmosie. W Brusach trwają warsztaty astronomiczne dofinansowane przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach programu „Na dobry początek”. Astronomiczne lekcje dla najmłodszych prowadzi Grażyna Turzyńska. Zajęcia wystartowały w lutym i potrwają do czerwca br.

- Dzieci dowiadują się wielu ciekawostek dotyczących kosmosu, poznają gwiazdozbiory, a także najsłynniejszych astronomów
– mówi Angelika Rzeczkowska, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Brusach. Uczestnicy zajęć uczą się poprzez zabawę, a pomocą służą im specjalne pomoce naukowe zakupione w ramach projektu.

Ostatnie warsztaty odbędą się w poniedziałek 12 czerwca o godzinie 16.30 w Kinie za Rogiem w Brusach. Chętnych uczestników można zgłaszać telefonicznie pod numerem 52 39 69 312. Projekt nawiązuje do tegorocznych obchodów 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, jednego z patronów roku 2023.

UM Brusy