Mistrzostwa Okręgu i XXII „Sobota Bokserska”

W sobotę i w niedzielę (19 - 20.02.) w hali „Centrum Park” w Chojnicach obyły się dwudniowe Mistrzostwa Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego.

Kadra Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego na zgrupowaniu w COS Cetniewo.

Mistrzostwa potraktowane zostały jako Okręgowe Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów oraz jako Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podczas zawodów odbyły się również walki turniejowe z  cyklu „Sobota Bokserska”. W sobotę przeprowadzone zostały pojedynki półfinałowe natomiast w niedzielę 20.02.2011 r. o godz. 11.00 rozegrane zostały finały opisywanych mistrzostw. Do Mistrzostw Polski Juniorów typowani są po jednym zawodniku z każdego województwa w poszczególnej kategorii  wagowej. Kategoria wiekowa Junior to zawodnicy urodzeni w latach 1993 - 94. Finał Mistrzostw Polski Juniorów odbędzie się 16-19.03.2011 r. w Lublinie.

W Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży przystąpią dwaj najlepsi pięściarze w kat. wiekowej Junior Młodszy (zawodnicy z roczników 1995 - 96). Eliminacje do OOM prowadzone są w wyznaczonych przez Polski Związek Bokserski strefach międzywojewódzkich. Reprezentanci Pomorskiego OZB spotkają się z kadrą Kujawsko Pomorskiego OZB w Polnicy w dniach 12 – 13.03. W drodze eliminacji wyłoniony zostanie jeden zawodnik, który weźmie udział w finałach. Finały OOM w roku bieżącym odbędą się 02-08.05.2011 r. w Sokółce.

Do mistrzostw okręgu przystąpiło 23 Juniorów Młodszych do niedawna nazywanych Kadetami oraz 19 Juniorów. W sobotę przeprowadzonych zostało 9 pojedynków półfinałowych do Mistrzostw Okręgu oraz 2 walki punktowane i 7 niepunktowanych walk szkoleniowych w ramach  „Soboty Bokserskiej”.     Podczas niedzielnych zawodów odbyło się 13 walk finałowych oraz jeden pojedynek towarzyski. Uczniowski Klub Sportowy „Ósemka” Chojnice do zawodów wystawił 11 zawodników i jedną zawodniczkę. Niestety swoich rywali w ringu podczas walk punktowanych znalazła jedynie trójka „Ósekowiczów” .

Junior Młodszy 46kg.  Michał Łęgowski w półfinale pokonał jednogłośnie na punkty Sylwestra Stoltmana „Boxing Team” Chojnice. W finale imprezy Michał również jednogłośnie na punkty po widowiskowym pojedynku wygrał z Patrykiem Budysiem „Czarni” Słupsk.

Junior Młodszy 66kg. Bartłomiej Jaracz w półfinałowej walce zmierzył się  ze starszym o rok Dominikiem Gołuńskim „Nowi Boxing” Polnica. Po dramatycznym pojedynku, w którym Bartek doprowadził swojego przeciwnika nawet do liczenia niestety przegrał jednogłośnym werdyktem punktowym.

Junior Młodszy 75kg. Patryk Milcarek nie znalazł w swojej wadze rywali dla tego też stoczył dwie walki towarzyskie ze starszymi oraz cięższymi rywalami. Podczas sobotnich walk w ramach „Soboty Bokserskiej” pokonał na punkty Pawła Krupina „Sako” Gdańsk. W niedziele natomiast przegrał również na punkty z Emanuelem Glinieckim „Boxing Team” Chojnice.

Do eliminacji Mistrzostw Polski Juniorów wystartował również reprezentant „Ósemki” Kazimierz Łęgowski. Niestety nikt nie zdecydował się do rywalizacji z dwukrotnym Mistrzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w wyniku czego bez walki zakwalifikował się do mistrzowskiego turnieju. Do Eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zakwalifikowało się dwóch zawodników UKS „Ósemka” w wadze do 46kg. Michał Łęgowski oraz w wadze 75kg. Patryk Milcarek. Natomiast do Mistrzostw Polski Juniorów zakwalifikował się Kazimierz Łęgowski.

Trener Andrzej Plata: Mamy za sobą bardzo pracowity weekend. Dwudniowy turniej wymagał dużego wysiłku organizacyjnego, w który zaangażował się cały sztab szkoleniowy naszego klubu. Już tradycyjnie zmagania pięściarskie w naszym mieście śledzili goście oficjalni. Zarówno w sobotę oraz w niedzielę zawodom bacznie przyglądali się wice Burmistrz Jan Zieliński, radny miejski Leszek Pepliński oraz poseł na Sejm R.P. Leszek Redzimski. Walki podczas turnieju stały na zróżnicowanym poziomie. Przed nami okres przygotowań do wspominanych powyżej rozgrywek.    W decydujący okres przygotowań weszła Sara Milcarek, która już w przyszły czwartek 24.02.2011r. rozpocznie udział w Mistrzostwach Polski Juniorek.

Lista zakwalifikowanych zawodników POZB Gdańsk do Eliminacji  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.