Mistrz Polski!

Patryk Prądziński wychowanek duetu trenerskiego Marcina Gruchała - Leszek Podlejski, zawodnik K.S.Boxing Team Chojnice, w pięknym stylu zwyciężył na ringu w Sokółce.

Patryk Prądziński ( z prawej) po wygranej walce.

Sukces jest tym większy, gdyż w Chojnicach są dwie sekcje bokserskie i tylko jemu udało się wywalczyć medal. Uczeń Gimnazjum nr 1 w Chojnicach boks trenuje dopiero od 2,5 roku, ale, jak to określa trener Podlejski - „ma papiery” w tej dyscyplinie sportu. Prądziński pozytywnie zaskoczył nie tylko trenerów. Już na strefowych eliminacjach w Polnicy dobrze boksował, wygrywając dwie walki przed czasem, gdzie nagrodą był awans do XVII OOM będącej odpowiednikiem mistrzostw Polski juniorów młodszych z rocznika 1995 - 96. Z 8 makroregionów tylko najlepsza ósemka zdołała wywalczyć prawo startu w rywalizacji o medale. W ćwierćfinale 16 - letni pięściarz w wadze 48 kg pokonał Sunila Cywińskiego z „Radomiaka” Radom (13:8).

W walce półfinałowej wynikiem 16:12 Patryk pokonał zawodnika Olimpii Lublin - Kamila Judina. W tym momencie "Prądzik" miał już co najmniej srebrny medal. Na tym jednak jego ambicja „nie stanęła”. W finale wygrał 13:10 z faworytem tej kategorii wagowej Łukaszem Niemczykiem (Champion Chojnów) i tym samym odniósł jeden z największych sukcesów w historii chojnickiego klubu. - Cieszę się z tak pięknego sukcesu mojego wychowanka - mówił po finałowej walce trener Gruchała, który sekundował w narożniku podczas 3 walk. - Przygotowanie nie tylko taktyczne zadecydowało, że złoty medal założono Patrykowi na szyję. W 3 walkach zdobył 42 punkty, a stracił aż 27, co świadczy, że Patryk był bardzo dobry w ofensywie, ale musimy popracować jeszcze nad w defensywą. Jest to chłopiec „dobrze ułożony”, inteligentny, a moje wskazówki łatwo realizuje na ringu. Cieszę się, że mogę z kimś takim pracować. Patryk Prądziński już jutro (6.05.) stoczy walkę podczas Tczewskiego Boxing Show.

3. 5 maja 2011  15:08   Ty jesteś dobry puki, póki ...   anonim

Ty jesteś dobry puki, póki się ortografii nie nauczysz, będzie źle.

0
    0
  4. 5 maja 2011  14:14   Jest na fali   fan

Puki jest na fali niech boksuje.Czas roztrenowania rozpocznie się pózniej.

0
    0
  5. 5 maja 2011  13:10   JEST CZAS   KIBIC

Panie Trenerze. Nie lepiej dać mu 3 - 4 dni odpoczynku a nie tuż po mistrzostwach Polski brać go na boxing Show przecierz zamęczycie go i za 2 3 lata nikt nie będzie wiedział kto to Patryk Prądziński.