Mistrz Polski z Chojnic!

82 Mistrzostwa Polski Seniorów przeszły do historii. W Koninie w dniach 01 - 05.03. odbywały się Mistrzostwa Polskiego Związku Bokserskiego. Do zawodów stanęło 82 zakwalifikowanych zawodników z całego kraju.

Marcin Łęgowski po zwycięskim pojedynku finałowym.

W turnieju mistrzowskim barw UKS „Ósemka” bronił w kategorii wagowej do 69 kg Marcin Łęgowski. Do rywalizacji w wadze lekkośredniej przystąpiło 9 zawodników. Podczas walk ćwierćfinałowych Marcin uporał się jednogłośnie na punkty 5:0 z Bartoszem Szczotką „Viktoria” Ostrołęka. W półfinale Łęgowski stanął na przeciwko Ireneusza Zakrzewskiego „Power Boks” Jelenia Góra, którego pokonał na punkty 4:1. W finale imprezy reprezentant „Ósemki” zmierzył się z zawodnikiem PKB Poznań Kamilem Gardzielikiem wychowankiem miejscowego „Zagłębia” Konin. Walka o złoty medal mimo ogłuszającego dopingu publiczności przebiegła pod dyktando Marcina Łęgowskiego, który zwyciężył werdyktem sędziowskim 3:2.

Sukces Marcina jest wielkim sukcesem chojnickiego boksu ponieważ pierwszy raz w historii reprezentant chojnickiego klubu stanął na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski Seniorów. Marcin podczas całych zawodów wykazał się profesjonalizmem i dojrzałością sportową - mówi trener Andrzej Plata.Najwięcej emocji dostarczył pojedynek finałowy, w którym oprócz przeciwnika w ringu przyszło nam zmierzyć się z wypełnioną po brzegi salą konińskich kibiców. Moim zdaniem walkę wygrał bezdyskusyjnie M. Łęgowski, który zadawał celne i czytelne ciosy.