Miejski turniej BRD

Jak co roku, Szkoła Podstawowa nr 3 zorganizowała miejski etap ogólnopolskiego turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do zawodów przystąpili uczniowie chojnickich szkół podstawowych. Najlepsi okazali się reprezentanci SP 8 i SP 3.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ma na celu działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez m.in. popularyzowanie zasad ruchu drogowego.   |  fot. nadesł.

Uczniowie w turnieju rywalizowali w trzech etapach. W pierwszym etapie, musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów Ruchu Drogowego, rozwiązując pisemny test. W drugiej części turnieju, uczestnicy wykazywali się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Trzeci etap konkursu, sprawdzał ich umiejętności jazdy na rowerze po niełatwym torze przeszkód.

Najlepiej pojechał Maks

W grupie młodszej (rocznik 2011 i młodsi) udział wzięli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 8. Najlepiej wypadli podopieczni pana Jacka Sołtysińskiego – uczniowie SP 8, w składzie: Maksymilian Lonski, Wiktor Rostankowski, Julia Kaproń i Soraya Essadi. Drugie miejsce przypadło SP 5, którą  reprezentowali:  Marta Werachowska, Zofia Reszke, Wojciech Tinelt, Aleksander Muller. Opiekunem ekipy jest pan Piotr Kubiś. Indywidualnie najlepszy okazał się Maskymilian Lonski z SP 8. Drugie miejsce zajęła Marta Werachowska z SP 5. Na najniższym stopniu podium stanęła Soraya Essaadi z SP 8.

Wśród starszych - wygrywa SP 3

W grupie starszej (rocznik 2010 – 2009) wystartowali uczniowie z chojnickiej „piątki”, „ósemki” i reprezentanci gospodarzy – drużyna SP 3. Rywalizację grupy starszej zdominowali gospodarze turnieju. Chłopcy z SP 3 zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej, jak również zajęli trzy pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej.  Pierwsze miejsce wywalczył Kamil Grochowski, drugie Mateusz Budryca, a trzecie Sebastian Homa. Opiekunem ekipy jest pani Joanna Jaster.

Drugie miejsce w klasyfikacji szkół zajęli podopieczni pani Renaty Filipczak z SP 8:  Klara Wolińska, Arkadiusz Bieliński, Adam Zdyb. Trzecie miejsce przypadło drużynie z chojnickiej „piątki”, prowadzonej przez pana Piotra Kubisia, w składzie: Miłosz Borzyszkowski, Bartosz Cyrulewski i Kamil Karsiński Hapka. Zwycięzcy etapu miejskiego, reprezentować będą miasto Chojnice w powiatowym etapie turnieju, który już 24.04 odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji, jak co roku, czuwa pan Piotr Skorupski.