Miedź odprawiona z "kwitkiem" ...

W kolejnym meczu piłkarskich rozgrywek II ligi - drużyna Chojniczanki na własnym boisku podejmowała wicelidera tabeli – Miedź Legnica. Bezpośrednią transmisję ze spotkania można było zobaczyć na naszym portalu.

Faul, po którym sędzia podyktował rzut karny dla Chojniczanki.   |  fot. W. Reszkowski

W sobotnie popołudnie (23.10.) gospodarze o godz.15 rozpoczęli mecz w następującym składzie:  K. BaranM. Mikołajczyk, G. Jakosz, T. Lenart, M. Trojanowski, R. Sierant, S. Pach, A. Atanackovic, S. Ziemak, P. Kwietniewski, Sz. Gibczyński. Trener: Grzegorz Kapica.  Chojniczanie, jak i goście rozpoczęli spotkanie nieco nerwowo, co przełożyło się na ostrą grę. W rezultacie już w 11 min. M. Trojanowski otrzymał żółtą kartkę za ostre wejście w kapitana gości, który w wyniku odniesionej kontuzji kilka min. później opuścił boisko. W 22 min. za faul na P. Kwietniewskim przez bramkarza Miedzi Legnica, sędzia spotkania podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem był S. Ziemak i 23 min. Chojniczanka objęła prowadzenie 1:0. Do końca drugiej połowy gra zasadniczo nie uległa zmianie, toczyła w środku pola. Gospodarze wprawdzie uzyskali lekką przewagę w miarę możliwości kontratakując, to jednak rezultat spotkania w pierwszej połowie nie uległ zmianie.

II połowa rozpoczęła się bez zmian w zespole Chojniczanki. W chwilę po rozpoczęciu gry żółtą kartkę otrzymał S. Pach. W 53 min. po akcji A. Atanackovica - S. Ziemak podwyższył na 2:0. Po zdobyciu drugiej bramki gra nieco się uspokoiła i to chojniczanie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, w miarę możliwości stwarzając zagrożenie pod bramką przeciwnika. Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy miała miejsce w 63 min., kiedy P. Kwietniewskiego zastąpił D. Fabich. Nie rezygnowali ze zmiany dla siebie niekorzystnego wyniku piłkarze Miedzi Legnica, jednak rozważna gra zawodników Chojniczanki nie pozwoliła legniczanom na skuteczne rozegranie akcji mogących stanowić zagrożenie dla Chojniczanki. W 71 min. skuteczną interwencją popisał się K. Baran, który fantastycznie obronił strzał z bliskiej odległości ratując swój zespół od utraty gola. W 85 min. T Lenarta zmienił D. Trzebiński. Kiedy wydawało się, iż dzisiejszy pojedynek zakończy się dwubramkowym zwycięstwem, to w doliczonym czasie gry, w 92 min. po akcji Sz. Gibczyńskiego piłka trafiła do T. Pestki, który podwyższył wynik na 3:0.

Następne spotkanie Chojniczanka rozegra 30 października (sobota) z drużyną GKS Tychy. Początek meczu godz. 14:30.

Redakcja portalu chojnice. com dziękuje partnerowi technicznemu transmisji firmie isoNET, Zarządowi Klubu Chojniczanka i komentatorowi Szymonowi Bibik.