Michał Kowalski - o Rowerowym Rajdzie Piaśnickim

W sobotę 30 września odbył się III Rowerowy Rajd Piaśnicki - mówi Michał Kowalski, Prezes Stowarzyszenia NaszePomorskie, pomysłodawca i organizator wydarzenia. Biorąc udział w tegorocznym Rajdzie po raz trzeci oddaliśmy cześć pomordowanym w Piaśnicy.

Rowerowy Rajd Piaśnicki upamiętnił Polaków zamordowanych przez Niemców w Lasach Piaśnickich na przełomie lat 1939-1940.   |  fot. nadesł.

- To miejsce kaźni ludności Pomorza, gdzie byli zabijani zarówno księża, profesorowie, urzędnicy, nauczyciele, rzemieślnicy jak i pozostała ludność Pomorza. Dzisiaj historycy oceniają, że w Lasach Piaśnickich dokonano zabójstwa na ponad 15 tys. Polaków – wskazuje Michał Kowalski, jednocześnie dziękując wszystkim uczestnikom za udział w III Rowerowym Rajdzie Piaśnickim.

Na starcie zgromadziło się prawie stu uczestników, którzy po przejechaniu 30 km trasy dotarli do Sanktuarium Piaśnickiego, gdzie została odprawiona msza święta. Na mogile pomordowanych kapłanów zapalono znicze. Wśród rowerzystów były osoby z całych Kaszub, Trójmiasta, a nawet Kociewia. - Wszystkim raz jeszcze bardzo dziękuję za obecność, a w szczególności chciałbym podziękować osobom, stowarzyszeniom oraz organizacjom, które przyczyniły się do zorganizowania tegorocznego wydarzenia - dodaje Michał Kowalski Prezes Stowarzyszenia Nasze Pomorskie.

Michał Kowalski. Materiał sponsorowany