Miał przyłożyć pistolet do głowy ...

Chojnicka prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie rozboju, do którego doszło w czwartek 15 września na terenie gminy Czersk. Nieoficjalnie wiemy, że jeden z mężczyzn zaatakował osobę, która chciała nabyć pewien towar.

Policja przekazała sprawę do prokuratury.   |  fot. arch.red.

W momencie, w którym miała odbyć się transakcja, poszkodowanemu prawdopodobnie przyłożono pistolet do głowy, aby go zmusić do wydania pieniędzy.  

- W dniu 15 września br. przyjęliśmy zawiadomienie o przestępstwie rozboju, do którego doszło na terenie gm. Czersk – informuje Magdalena Stolp z chojnickiej policji. - Wstępne czynności przeprowadzili funkcjonariusze z KP w Czersku. Sprawę przekazaliśmy do prokuratury z wnioskiem o wszczęcie śledztwa w związku z tym nie możemy udzielać więcej informacji. Do sprawy wrócimy.

(red)

Aktualizacja

Jeden z napastników został już aresztowany

Wracamy do sprawy rozboju, do którego doszło w czwartek (15.09.) na terenie gminy Czersk. Przypomnijmy, na mężczyznę chcącego zakupić towar napadło trzech przestępców. W konsekwencji poszkodowany stracił pieniądze. W trakcie intensywnych działań policji udało się już w piątek (16.09.) zatrzymać jednego ze sprawców.

- W sobotę (17.09.) sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu – mówi Stanisław Kaszubowski, zastępca prokuratora rejonowego w Chojnicach. – Ustalani są kolejni dwaj sprawcy. Śledztwo jest w początkowej fazie, dlatego na tym etapie nie będę udział więcej informacji.