Metalowa Orkiestra zagrała po raz pierwszy w Browarze Gościniec

W piątkowy wieczór (28.01.) w Browarze Gościniec zagrała dla WOŚP Metalowa Orkiestra, którą od kilkunastu lat organizuje Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej. W 2022 roku zagrały trzy zespoły – MATERIA i DOFX ze Szczecinka oraz chojnicki TUR

Preludium do niedzielnego XXX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był piątkowy koncert „Metalowej Orkiestry”.   |  fot. (je)

Część koncertowa imprezy była przeplatana blokami z licytacjami. Zbierano środki na zakup urządzeń dla diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Można było też przekazać datki do puszek w ramach zbiórki prowadzonej przez wolontariuszy chojnickiego sztabu WOŚP. Wylicytować można było m.in. zdjęcie stoczniowego żurawia, którego może każdy zwiedzić.

Autor dorzucił w zestawie wspólny spacer fotograficzny po terenach b. Stoczni Gdańskiej. Licytowano także obrazy Olgierda Szopińskiego, młynek do kawy zakupiony przed 70 laty, ręcznik i inne gadżety WOŚP-owe.

Była też okazja zostać posiadaczem zestawu DVD z koncertów zarejestrowanych podczas kilku edycji Przystanku Woodstock z występów grup Farben Lehre, Leszek Możdżer & Tymon Tymański, Habakuk oraz Dżem. Do puszek z licytacji zebrano 8051,59 zł.

Chojnicki fan ciężkich brzmień, który zrobił fotoreportaż i relację video (zawiera otwarcie Orkiestry, jeden blok licytacji oraz 30-sekundowe fragmenty utworów), takie miał wrażenia z Orkiestry: - Studiuję teraz w Poznaniu, ale specjalnie na ten weekend przyjechałem do rodzinnych Chojnic na Metalową Orkiestrę. Od lat jestem fanem Materii, bywałem w Szczecinku na MateriaFest. Wczoraj dali oni, jak i pozostali uczestnicy wydarzenia, świetny koncert. Dzięki organizatorom. Będę i za rok – przekazał Radosław z Chojnic.

(je)