Metal i hardcore w Charzykowach

W najbliższą niedzielę (31.07.) w ośrodku Jupiter (dawne "Żagle") wystąpią dwie formacje, reprezentujące różne nurty ciężkiego grania. Striking Justice to pięcioosobowy skład, który tworzy swój niepowtarzalny styl.

Początek koncertu o godz. 20. Wstęp wolny.

Łączą oldschool’ ową prędkość hardcore’u ze wstawkami inspirowanymi metalem. Przez ostatnie dwa lata kapela wspinała się po szczeblach drabiny holenderskiego hardcore’u. Za największe swoje sukcesy uważają występy na festiwalu „Bevrijdingsfestival Overijssel” oraz w słynnym centrum kulturalnym “De Melkweg”.W 2010 roku zespół odbył tygodniową trasę po Polsce, oraz półtoramiesięczną po zachodnim wybrzeżu USA. W tym momencie ekipa pracuje nad nowym albumem, który ma ukazać się w listopadzie.

Formacja MASS INSANITY powstała na przełomie września i października 2003, lecz jej początków można doszukiwać się już cztery lata wcześniej. Wtedy to rozpadł się death metalowy FEDON, w którym udzielali sie Viehu (gitara), Hary (bas) i Erni (gitara). Od tego czasu poszukiwali miejsca nadającego się na próby i ludzi mogących objąć brakujące stanowiska kapeli. Rozwiązaniem tych problemów okazał się rozpad hard – core’owego CLOSED EYE VISIONS. Mały (wokal) i Michał (gary) okazali się odpowiednimi osobami na wolne wakaty po muzykach Fedon i posiadali "próbownie". Ogniwem łączącym te dwa obozy okazał się Lisu, growl’ujacy niegdyś w gotycko – metalowym IN MULIERIBUS. W lutym 2004 zespól wszedł do studia w celu rejestracji dema. Nagrania i miksy trwały około 30 godzin i miały miejsce w charzykowskim HAPIS SOUND STUDIO. Efektem tej sesji są cztery utwory o deathowo – trashowym zabarwieniu, spiętych tytułem "In Deadly Silence" i będących zapisem półrocznej współpracy. Krótko przed nagraniem ze współpracy zrezygnował Erni ( git.) poszukiwania następcy trwały kilka miesięcy ostatecznie brakujące stanowisko objął Bingo grający w nu metalowej LOBOTOMI. W tym składzie zespól zagrał 2 koncerty. Krótko po tym doszło do zmiany na stanowisku perkusisty. Miejsce Michała zajął Hektor ex STA VIATOR także Bingo postanowił odejść. W takim składzie zespól działał do grudnia 2004 kiedy to do kapeli trafił Rafał (git.) grający niegdyś w STR8, miesiąc później ze składu został wykluczony Lisu. Pod koniec listopada 2005 zespól rejestruje na próbie materiał, który ujrzał światło dzienne w lutym 2006, pt. "99% Rehersal Promo". Rok później zespól nagrywa swoje drugie demo "Language Of The Dead", które zostało bardzo dobrze przyjęte w mediach internetowych. Wynikiem tego było wydanie przez "Brewery Distro" pod koniec 2007 płyty "Silent Language", która jest kompilacja dwóch wcześniejszych wydawnictw zespołu

(ro)