Mecz niewykorzystanych rzutów karnych

Padający deszcz, grząskie i nasiąknięte boisko. W takich warunkach w sobotę (6.11.) na stadionie w Chojnicach, w kolejnym spotkaniu II ligi - gospodarze podejmowali zespół Raków Częstochowa.

W ostatnim meczu rundy jesiennej przed własną publicznością - Chojniczanka zremisowała 1:1.   |  fot. W. Reszkowski

Trener Grzegorz Kapica w dzisiejszym spotkaniu nie mógł skorzystać aż z 9 dotychczasowych zawodników regularnie występujących na boisku. (kontuzje, pauza za kartki). Bezpośrednią transmisję z meczu było można oglądać na naszym portalu. Partnerem technicznym relacji jest isoNET.

Chojniczanka przystąpiła do meczu w składzie: K. Baran, M. Mikołajczyk, G. Jakosz, D. Trzebiński, D. Fabich, P. Noga, T. Pestka, S. Ziemak,  S. Pach, P. Kwietniewski, Sz. Gibczyński.

Od początku I połowy lepiej radzili sobie piłkarze Chojniczanki. W 10 min. po faulu na Sz. Gibczyńskim rzutu karnego nie wykorzystał S. Ziemak. Po jego strzale piłka trafiła w słupek. W 13 min. po ponownym faulu na Gibczyńskim sędzia ukarał zawodnika gości czerwoną kartką i od tej chwili piłkarze Rakowa grali w dziesiątkę. W 26 min. żółtą kartką ukarany został T. Pestka. Mimo trudnych warunków gra w pierwszej połowie mogła się podobać. Nie brakowało sytuacji podbramkowych pod bramką K. Barana, jak i  M. Szramowiata.  Jedną z takich sytuacji wykorzystał w 40 min. P. Kwietniewski zdobywając gola. Do końca pierwszej połowy mimo dodatkowych doliczonych dwóch minut wynik nie uległ zmianie.

II połowa nie przyniósła zmian w zespole gospodarzy, którzy rozpoczęli spotkanie ofensywnie. W miarę upływu czasu coraz śmielej poczynali sobie goście, na szczęścia jednak bez powodzenia. W 66 min. kontuzjowanego wcześniej D. Fabicha zastąpił M. Trojanowski. Mimo wielu stworzonych sytuacji podbramkowych chojniczanie nie potrafili skutecznie zakończyć akcji. Stare porzekadło, iż niewykorzystane sytuacje mszczą się na boisku znalazło potwierdzenie w 81 min, kiedy zawodnik gości doprowadził do remisu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, mimo, iż w 92 min. goście stanęli przed szansą podwyższenia wyniku. Kapitalną interwencją popisał się K. Baran, który obronił rzut karny, ratując swój zespół przed porażką. Szkoda, iż chojniczanie po raz kolejny nie potrafili wykorzystać atutu własnego boiska  zdobywając jeden punkt w dzisiejszym meczu. Było to ostanie spotkanie w rundzie jesiennej na własnym boisku. Za tydzień 13 listopada chojniczanie udają się do Wągrowca, gdzie spotkają się z miejscowym zespołem Nielba. Początek spotkania godz. 14:00. Bezpośrednią transmisję będzie można zobaczyć na portalu chojnice.com. Zapraszamy nie tylko sympatyków Chojniczanki do publikowania komentarzy na temat relacji video. Czy spełniają wasze oczekiwania i co waszym zdaniem należałoby zmienić?

2. 6 listopada 2010  19:06   wynik   DOBRA

Co do jakości to zadowalająca ale jak byście mogli u góry z lewej strony jak to robią TV jak puszczają mecz wyświetlać wynik i minute spotkania tzn ZEGAR. Bo jak ktoś włączy w połowie to nie wiadomo ile jest a tak by spojrzał i już wie

0
    0
  3. 6 listopada 2010  19:02   do cholery...   kibic

Co trener Kapica robił przy tej ławce...?!!! Zremisować wygrany mecz...! Gdzie zmiany w trakcie meczu, i nic, że na ławce byli chłopcy z II drużyny! Kapica ucz się od Brzęczka...

5. 6 listopada 2010  18:06   Nie wkurzajcie kibiców!   kibic 2

Popieram kibica w 100% !!!! Ta ochrona, z tymi decyzyjnymi, do debile!!! Panowie działacze MKS-u zróbcie z tymi debilami porządek!!! Jak to się powtórzy to polecą wióry..., zobaczycie... !

0
    0
  6. 6 listopada 2010  17:00   idiotyczna decyzja (4)   kibic

chciałbym się dowiedzieć co za kretyn wydał decyzję o nie otwarciu bramy i furtek po zakończeniu meczu ?! przecież mogło dojść do tragedii !!! wystarczyłaby jakaś panika w tłumie i ludzie przy bramie zostaliby stratowani !!! i zmieńcie tych pseudo ochroniarzy przy bramie - to są ciecie !!! zastanawiamy się czy nie powiadomić Prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestepstwa w sprawie narażenia ludzi na stratowanie poprzez nie otwarcie bram po meczu !!!