Mecz Skry z Chojniczanką bez goli

W piątek 22 marca o godz. 19 Chojniczanka rozegra kolejne spotkanie w ramach 25 kolejki drugiej ligi. Tym razem piłkarze z Chojnic zmierzą się ze Skrą Częstochowa. Ostatnie spotkanie pomiędzy zespołami zakończyło się bezbramkowym remisem.

Jeden punkt wędruje do Chojnic, a Skra po raz drugi w tym sezonie kończy mecz z Chojniczanką bezbramkowym remisem.   |  fot. ilustrac./Rmak

W piątek 22 marca o godz. 19 Skra Częstochowa rozegra kolejne spotkanie w ramach 25 kolejki drugiej ligi. Tym razem piłkarze z Częstochowy zmierzą się z Chojniczanką. Ostatnie spotkanie pomiędzy zespołami zakończyło się bezbramkowym remisem. Obecnie gospodarze z dorobkiem 32 punktów zajmują 12 miejsce w ligowej tabeli.

Zespół z Chojnic w tabeli plasuje się wyżej. Aktualnie znajduje się na 4 pozycji z dorobkiem 37 punktów. Zapowiada się ciekawe spotkanie chociażby z tego względu, iż częstochowianie w ostatnich dwóch meczach nie stracili bramki.

Skra Częstochowa – Chojniczanka 0:0

Chojniczanka: 1. Michał Antkowiak – 54. Grzegorz Szymusik, 21. Jakub Goliński, 8. Tomasz Boczek, 80. Dominik Banach (67, 26. Czesław Raburski) – 79. Marcin Kozina (46, 27. Hide Vitalucci), 34. Damian Nowacki, 7. Błażej Szczepanek, 10. Wojciech Szumilas (56, 11. Alef Firmino), 91. Kacper Korczyc (46, 77. Antoni Prałat; 82, 19. Sebastian Szczytniewski) – 20. Valērijs Šabala.

Kartki: Wypart, Kołodziejczyk – Szymusik, Primel

Od pierwszej minuty meczu zarówno gospodarze, jak i Chojniczanka szukali okazji na otwarcie spotkania. Kilka groźnych akcji ze strony rywali pewnie obronił Michał Antkowiak, dla którego był to debiut w wyjściowej jedenastce. Fenomenalną paradą nasz bramkarz popisał się w 44 minucie, kiedy to obronił strzał Mateusza Winciersza. „Skrzacy” mimo to nadal atakowali na naszą bramkę, ale Antkowiak zachował czyste konto do samego końca.

Okazję na otwarcie meczu z naszej strony miał w 20 minucie Valerijs Sabala, jednak jego strzał został obroniony przez bramkarza Skry. Pod koniec pierwszej połowy szansę na wpisanie się na listę strzelców miał Wojciech Szumilas, jednak jego strzał w 44 minucie obronił — po raz kolejny w tym spotkaniu — Jakub Rajczykowski.

Druga połowa spotkania — podobnie jak pierwsza — przebiegała pod znakiem wzajemnych ataków na bramkę. Jednak nie obyło się bez kontrowersji. W 76 minucie doszło do faulu na Grzegorzu Szymusiku i arbiter zdecydował, że za to przewinienie należy się rzut karny dla Chojniczanki. Wcześniej jednak doszło do faulu na zawodniku gospodarzy, a upływający czas, który został poświęcony obu zawodnikom spowodował, że sędzia nagle zmienił swoją decyzję i rozpoczął spotkanie od środka boiska. Pod koniec spotkania doszło do faulu w naszym polu karnym, ale tutaj sędzia nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się bezbramkowym remisem i podziałem punktów pomiędzy Skrą a Chojniczanka..

Kolejne spotkania bieżącej kolejki zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę.

Aktualna tabela - tutaj 

(red.) mkschojniczanka.pl