Marsz Nadziei

Pola Nadziei to akcja organizowana od wielu lat w całej Polsce. Uczestniczą w niej ośrodki hospicyjne. Jej celem jest pozyskanie finansowego wsparcia hospicyjnej opieki nad nieuleczalnie chorymi dorosłymi u kresu życia.

Akcja miała na celu edukację oraz szerzenie idei hospicyjnej, skierowana jest do najmłodszych środowisk.   |  fot. nadesł.

Również ważny jest także jej cel edukacyjny i wspólnotowy: propaguje wolontariat, „otwiera” serca i oczy na potrzeby osób cierpiących. W ramach Pól Nadzie w chojnickim hospicjum ZNMP w Chojnicach odbył się cykl spotkań, w trakcie których mówiliśmy o trudnościach w funkcjonowaniu seniorów, wyzwaniach współczesnej opieki paliatywnej, aktywności fizycznej osób 60+ i o ogólnych zasadach racjonalnego żywienia w oparciu o piramidę zdrowego żywienia  i aktywności fizycznej osób starszych.

Wszystko zakończył Marsz Nadziei, który przeszedł wczoraj ulicami Chojnic. Było gwarnie, wesoło i kolorowo. Nie zabrakło konkursów, nagród i niespodzianek w szkołach dla uczestników marszu. Dziękujemy szkołom, przedszkolom, wolontariuszom, mieszkańcom Chojnic, wszystkim którzy włączyli się w ten marsz i pomogli go zorganizować.

Kamila Krukowska