Mandaty za brak ostrożności na drodze

Dzisiaj przed godz. 9.00 patrol ruchu drogowego z chojnickiej komendy pracował na miejscu dwóch kolizji drogowych, do których doszło niemal w tym samym miejscu i czasie.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę.   |  fot. (olo)

Najpierw kierowca volkswagena jadący w kierunku Krojant stracił panowanie nad pojazdem. Policjanci ustalili, że 20 - letni kierowca volkswagena jadący w kierunku Krojant nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił kontrolę nad pojazdem. Auto wypadło z jezdni, uderzyło w znak drogowy, a następnie w ogrodzenie posesji.

Kilka minut później w pobliżu doszło do drugiej stłuczki. 65 - letni mieszkaniec gminy Chojnice kierujący renault nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim w kierunku Chojnic dostawczego volkswagena i uderzył w jego tył. W wyniku zdarzenia pasażerka renault została przewieziona do szpitala. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że kobieta doznała ogólnych potłuczeń.

Policjanci ukarali obu sprawców kolizji mandatami karnymi. 20 - latek dostał mandat w wysokości 300 zł. Dodatkowo policjanci wysłali informację do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, ponieważ okazało się, że młody kierowca nie posiada aktualnego dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy OC.

Z kolei 65 - latek otrzymał 250 - złotowy mandat karny. Obu kierowcom funkcjonariusze zatrzymali także dowody rejestracyjne pojazdów.

KPP

 1. 19 marca 2013  10:13   Do pasażerki renault   Grażyna

  Proszę Panią o kontakt: pięćset osiem, czterysta osiemdziesiąt cztery, czterysta czterdzieści cztery.

  0
  0
 2. 18 marca 2013  17:44   tu akurat policja miala racje ...   Tommyboy

  tu akurat policja miala racje bo widzialem to na wlasne oczy...tyle ze od wypadku vw do tego drugiego minelo max 30 sekund...koles z multiwana zatrzymal sie na ulicy zeby zobaczyc to Polo a koles z Renault w niego wjechal

  0
  0
 3. 18 marca 2013  13:19   Słowo klucz ...   Miras

  Słowo klucz "niedostosowanie prędkości do warunków na drodze" a może by tak wslkazać kiedyś na stan dróg.

  0
  0