Mamy mistrzynię w bojerach!

Na mazurskim jeziorze Niegocin w dniach 5 – 7.02.2011 rozegrane zostały Mistrzostwa Polski juniorów w klasie DN i Ice-Opti. Jedyny medal, który nie zdobyli mieszkańcy Warmii i Mazur, zdobyła Zuzanna Rybicka z ChKŻ.

Zuzanna Rybicka   |  fot. sport.pl

Tak zrelacjonowała te mistrzostwa na swej stronie internetowej Gazeta Olsztyńska. Rozegrano po pięć wyścigów, a w poniedziałek odbyły się trzy biegi w DN-ach i dwa w mini-bojerze. - Regaty zostały przesunięte o jeden dzień, bo w sobotę był porywisty wiatr i padał deszcz - mówi sędzia Dorota Michalczyk. - W niedzielę zawodnicy ścigali się przy silnym wietrze, dzień później wyraźnie osłabł. Był więc przekrój warunków - dodaje Dorota Michalczyk.

W klasie DN nasi bojerowcy zajęli całe podium: zwyciężył Szymon Ignaciuk (MBSW Giżycko) przed Damianem Kośnikiem i Sarą Piasecką (oboje Baza Mrągowo). Tuż za podium znalazł się Jacek Stanisławski (LKS Charzykowy), który prowadził po pierwszym dniu. W Ice-Opti bezkonkurencyjna była Zuzanna Rybicka (ChKŻ Chojnice), drugie miejsce zajęła mistrzyni świata Antonina Marciniak (Pałac Młodzieży Olsztyn), a trzeci był Paweł Roszkowski (Baza). Rywalizowało 50 zawodniczek i zawodników (wszyscy ukończyli regaty). (…)”