Mam Talent w SP nr 3

Wtorkowe popołudnie, 30 maja w Szkole Podstawowej nr 3 upłynęło pod znakiem prezentacji artystycznych uczniowskich talentów. Odbyły się szkolne pokazy “Mam talent”!

W szkolnej edycji "Mam Talent" uczniowie przedstawili swoje zdolności, talenty i umiejętności sceniczne.   |  fot. SP 3

W tym roku występy utalentowanych uczniów miały charakter szczególny, ponieważ dzieci prezentowały wokalne, instrumentalne i taneczne predyspozycje przed bardzo profesjonalnymi jurorami, którzy sami z sukcesami występują na scenie dzieląc się z publicznością swymi artystycznymi pasjami i talentami. Są absolwentami SP nr 3 oraz najsympatyczniejszymi śpiewającymi jurorami, którzy nie dość, że wspierają młodszych, dla każdego mają dobre słowo , no i poproszeni przez uczniowską społeczność oraz dorosłą publiczność, dają się namówić na mały koncert.

O kim mowa? Naszymi głównymi jurorami pokazów szkolnych „Mam talent!” byli Marta Wieczorkiewicz oraz Mateusz Straszewski i Sebastian Sikorski z RoomX. Między jurorami i występującymi uczniami szybko nawiązała się sympatyczna nić porozumienia, co było zapowiedzią miłego artystycznego popołudnia. Nie obyło się bez wspomnień. Dowiedzieliśmy się, że Marta Wieczorkiewicz zadebiutowała właśnie na szkolnych pokazach “Mam Talent” w klasie pierwszej. O dziwo, nie był to śpiew, a wdzięczny taniec solowy, już wtedy zauważony i doceniony.

Popisy wokalne nastąpiły później, m.in. na szkolnych jasełkach. Mateusz Straszewski pamięta wiele szkolnych wydarzeń artystycznych, a Sebastianowi Sikorskiemu nie dane było w szkolnych latach zabłysnąć tu w solowych wokalnych popisach. Nadrobił to po latach z nawiązką podczas realizacji teledysku RoomX pt. „Złudzenia” w naszej szkole, potem pracą nad nagraniem „Nasz wspólny dom", w którym w chórku występują nasi uczniowie oraz zaśpiewał solo podczas koncertu spontanicznie zainicjowanego w sali gimnastycznej właśnie we wtorek 30 maja A.D.2023.

No a  teraz najważniejsze, padła ważna obietnica - 6 czerwca 2023 roku podczas Festynu Rodzinnego w SP nr 3 wystąpi RoomX na żywo! (dziękujemy i czekamy). Podczas tegorocznej edycji szkolnego “Mam talent” jury zobaczyło i wysłuchało  na scenie piętnaścioro uczniów prezentujących się w kategoriach wokal, taniec, gra na instrumencie muzycznym. Wszyscy zdali się pamiętać, że swoim talentem należy się pięknie popisać, cieszyć się nim i darować publiczności.

Każdy wykonawca zrobił to świetnie, każdy wygrał, co bardzo podkreślili nasi jurorzy wspomagani przez Dyrektora szkoły, Karola Kołyszko, Przewodniczącego Rady Rodziców, pana Łukasza Masiaka, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i nauczycieli przedmiotów artystycznych.

Jury przyznało  wyróżnienia I stopnia:

dla Julii Religi w kategorii taniec,
dla Nadii Szymańskiej w kategorii śpiew
Wyróżnienia II stopnia
dla duetu Natalia Sikorska i Marcelina Gibowska w kategorii śpiew
dla duetu Mariami Maisuradze i Maryna Tsyrkun w kategorii taniec
dla Cezarego Girzelskiego (najmłodszy wykonawca z kl. 1) w kategorii śpiew z własnym akompaniamentem

Nagrodę publiczności otrzymała Nadia Szymańska (taniec i śpiew). Dla pozostałych wykonawców przygotowano dyplomy udziału w pokazach. To był niezapomniany “Mam talent”. Nad jego przygotowaniem czuwali nauczyciele: Monika Fierek, Agnieszka Szynalewska, Hanna Kiedrowicz, Katarzyna Szczepańska, Anita Leszczyńska i Wojciech Przytarski

(ZszP nr 3)