Mączek strzelił gola Węgrom!

W pierwszym meczu Turnieju IV Państw Polska pokonała Węgry 6:4, a ważną bramkę na 4:4 strzelił chojniczanin Jakub Mączkowski. Reprezentacja Polski rzutem na taśmę pokonała Węgrów w Turnieju IV Państw, który odbywa się na Śląsku.

Gol Jakuba Mączkowskiego do obejrzenia w 1.09 minucie filmu.

Do przerwy Węgrzy prowadzili 2:0, a w drugiej połowie 3:1 i 4:3. Wówczas do siatki gości trafił chojniczanin, zawodnik Red Devils Jakub Mączkowski i wyrównał na 4:4. Jakby tego było mało, „Mączek” asystował przy piątym golu. Ostatnie słowo należało też do Polaków, którzy wygrali ostatecznie 6:4.- Jestem bardzo zadowolony. Graliśmy dwoma czwórkami, ja byłem w tej drugiej. Cieszę się, że tym razem omijają mnie kontuzje, że strzeliłem gola i asystowałem. Myślę, że zagrałem całkiem nieźle i oby dalej wszystko tak się dobrze układało – powiedział nam dziś tuż po porannym treningu Mączkowski.

Polska: Kubrak - Mika, Stanisławski (2 gole), Maciąg, WojciechowskiKubik (1), Budniak, Machura (1), Mączkowski (1)- Słonina (1). Trener: Vlastimil Bartošek.

W innym meczu Słowacja pokonała Czechów 7:2.

Odbył się również mecz młodzieżowych reprezentacji obu krajów do 21 lat. W tym meczu również w reprezentacji Polski zagrał drugi Czerwony Diabeł Tomasz Kriezel. Gola co prawda nie strzelił, ale Polska pokonała „bratanków” 2:0.

W drugim meczu Słowacją zremisowała z Czechami 1:1.