Łukasz Rusinek dołączył do sztabu Chojniczanki. Plan sparingów

Sztab szkoleniowy pierwszego zespołu Chojniczanki został rozszerzony o drugiego trenera przygotowania motorycznego. Do naszego klubu dołączył Łukasz Rusinek.

Łukasz Rusinek włączył się w przygotowania Chojniczanki do nowego sezonu.   |  fot. mkschojniczanka.pl

Łukasz Rusinek urodził się 3 września 1991 roku w Gdańsku. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku na specjalizacjach piłka nożna i przygotowanie motoryczne. Od samego początku swojej zawodowej drogi był związany z Lechią Gdańsk. W Lechii pracował jako trener przygotowania motorycznego w drużynach grających w Centralnych Ligach Juniorów, a następnie w zespole rezerw. W ostatnim czasie był związany z zespołem Lechii grającym w CLJ U-19.

Chojniczanka jest jednym z czołowych klubów naszego regionu. Cieszę się, że mogłem dołączyć do klubu i sztabu – komentuje Łukasz Rusinek. Sztab Chojniczanki składa się obecnie z 10 osób. Pierwszym trenerem jest Krzysztof Brede, asystentami Piotr Kieruzel i Tomasz Pozorski. Trenerem bramkarzy Paweł Skiba. Nowymi trenerami przygotowania motorycznego są Łukasz Radzimiński i Łukasz Rusinek. W sztabie medycznym są natomiast Łukasz Szprengel, Bartosz Ważyński oraz Aneta Gutkowska. Funkcję kierownika dalej będzie pełnił Leszek Szank.

Od wtorku 3 stycznia piłkarze Chojniczanki rozpoczęli kolejną część przygotowań. W ramach finalnej fazy okresu przygotowawczego, nasi zawodnicy rozegrają jeszcze pięć sparingów. Ważną informacją dla naszych kibiców jest to, że dwa z nich odbędą się w Chojnicach.

Terminarz meczów kontrolnych

14.01 (sobota) – Kotwica Kołobrzeg (Chojnice – 13:00)

18.01 (środa) – Arka Gdynia (Władysławowo-Cetniewo, godzina do ustalenia)

21.01 (sobota) – Radunia Stężyca (Chojnice – 12:00)

28.01 (sobota) – Górnik Łęczna (Opalenica, godzina do ustalenia)

05.02 (niedziela) – Lechia Gdańsk (Gdańsk)

Inauguracja rundy wiosennej zaplanowana jest na drugi weekend lutego (10-13 lutego). Pierwszym rywalem będzie Skra Częstochowa.

mkschojniczanka.pl