Listopad miesiącem rzucania palenia

Jesteś nałogowym palaczem? Myślisz już od dłuższego czasu, żeby rzucić palenie ale boisz się, że nie poradzisz sobie z trudem rzucania palenia? Czy wielokrotnie próbowałeś rzucić lecz bezskutecznie, bo Twoja wola odmówiła Ci posłuszeństwa?

Dawno minęły czasy, kiedy paliło się beztrosko, bez świadomości konsekwencji. Dzisiaj wiedzę o szkodliwości palenia coraz trudniej ignorować.   |  fot. arch.

Czy masz poczucie winy, że wydajesz za dużo pieniędzy na papierosy? Czy martwisz się o swoje zdrowie i masz świadomość, że powinieneś przestać palić, ale nie wiesz jak skutecznie to zrobić? TO właściwy moment, żeby skorzystać z naszej pomocy. Listopad to dobry miesiąc, żeby wyznaczyć tzw. godzinę z zero  i podjąć skuteczną próbę rzucania palenia tytoniu.

W listopadowe soboty tj. 23 listopada oraz 30 listopada Centrum Medyczne „GEMINI” w Chojnicach ul. Młodzieżowa 35 zaprasza osoby chcące rzucić palenie do podjęcia próby rzucenia palenia papierosów pod okiem specjalistów. W tych dniach, w godzinach od 9:00 do 13:00 w ramach bezpłatnej pomocy osobom rzucającym palenie, zespół lekarzy, pielęgniarek, dietetyków oraz psychoterapeutów Centrum Medycznego „GEMINI” oferuje osobom, które zgłoszą się tego dnia do przychodni następujące formy pomocy:

Bezpłatne wykonanie badania spirometrycznego oraz podstawowych parametrów tj. ciśnienie krwi, poziom glukozy i cholesterolu we krwi wraz z konsultacją lekarza internisty. Osoby chcące rzucić palnie wspólnie z lekarzem ustalą bezpieczny plan terapii uzależnienia od nikotyny łącznie z włączeniem farmakoterapii.

Bezpłatne konsultacje dietetyków, którzy wyjaśnią zasady żywienia w okresie rzucania palenia. W ramach konsultacji dietetycznej będzie można wykonać bezpłatnie analizę składu ciała. Bezpłatna konsultacja psychologiczna wraz z wykonaniem podstawowych testów psychologicznych oraz określeniem programu wsparcia psychologicznego w trakcie trwania rzucania palenia tytoniu.

Osoby, które wyrażą chęć podjęcia próby rzucania palenia zostaną objęte bezpłatnym programem rzucania palenia finansowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zajęcia w ramach programu dla ubezpieczonych w NFZ są bezpłatne. Przyjście na spotkanie nic nie kosztuje, tylko TWÓJ CZAS, w trakcie którego nie będziesz miał ochoty na zapalenie papierosa!  Każda minuta, godzina, którą poświęcisz na coś co wiąże się z niepaleniem to będzie Twój osobisty sukces.

Korzystając z profesjonalnej pomocy specjalistów zajmujących się terapią leczenia z uzależnienia od papierosów to większa szansa na skuteczne rzucenie palenia. Przyjście na wstępną wizytę do specjalisty w ramach niniejszej kampanii nie oznacza konieczności rzucenia palenia „od zaraz”. Specjaliści pomogą Tobie bezpiecznie i skutecznie zaplanować i realizować proces rzucania palenia.

W celu uzyskania szczegółowych informacji można dzwonić pod numer telefonu 52 39 740 33 lub zadać pytanie drogą mailową: gemini@chojnice.pl


W roku 2013 Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypadający w trzeci czwartek listopada, ma już ponad 30 - letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu. Z czasem do walki z tytoniem dołączył cały świat – zaczęły pojawiać się podobne inicjatywy, jak na przykład Dzień bez Papierosa (obchodzony 31 maja).

Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów osób każdego roku – w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie, wdychając dym osób palących w najbliższym otoczeniu. Choć śmiertelne skutki tego nałogu są powszechnie znane, głównym problemem związanym z rzucaniem palenia jest fakt, iż papierosy zabijają powoli – palacz może nie odczuwać skutków swojego nałogu przez wiele lat.

Niestety, kiedy już się pojawią, często bywa za późno. Choć ostrzeżenia „Palenie zabija” widoczne jest na każdej paczce papierosów, informacja ta – z racji swojej powszechności – szybko traci swój wydźwięk. Jak się jednak okazuje, dość skuteczne są „odstraszacze” graficzne – na przykład zdjęcia, nieraz makabryczne, zniszczonych organów wewnętrznych skutecznie zniechęcają młodzież do sięgania po papierosy oraz zwiększają liczbę palaczy, którzy decydują się zerwać z nałogiem.

W wielu krajach – również w Polsce – wprowadza się współcześnie zakazy palenia w miejscach publicznych. Niestety, jak wskazuje badanie CBOS-u, zmiany te nie wpłynęły na zmniejszenie liczby palaczy. Zakazy odgórne ogrywają zwykle niewielką rolę – znacznie lepiej działa bowiem motywacja wewnętrzna, którą każdy powinien odnaleźć w sobie. Każdy palący, czyli co trzeci Polak.


Profilaktyka chorób i nawrotów nowotworowych poprzez właściwe żywienie

Centrum Medyczne "GEMINI" wraz z zespołem dietetyków zaprasza osoby zainteresowane problematyką chorób nowotworowych do udziału w bezpłatnym spotkaniu edukacyjnym poświęconym żywieniu w profilaktyce i zapobieganiu nawrotom nowotworowym.

Szkolenie oparte jest o najnowsze wytyczne American Cancer Society 2012. Spotkanie odbędzie się w Chojnicach, w Centrum Medycznym "GEMINI" ul. Młodzieżowa 35  w dniu 26 listopada (wtorek) o godz. 16:30.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o zapisanie się na listę uczestników  osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 52 39740 33 lub 607 570 037

K.K

 1. 2 listopada 2013  20:37   WIEM, że paląc (1)   Palacz

  tracę pieniądze ale przede wszystkim zdrowie! Palę jakieś 35 lat, kaszlę jak gruźlik, szybko się męczę a jednak nie mogę się powstrzymać! Paliłem e-papierosa ale to nic nie dawało i tak przepalałem zwykłymi papierosami! Co mam zrobić żeby przestać palić, czy jestem aż tak słabym człowiekiem, że rządzą mną papierosy? Jeszcze jedno: gdy zaczynałem palić, to paliłem "Caro" lub "Carmeny" później już tylko "Marlboro" lub "Camele" /do dzisiaj/ i niech mi ktoś powie czy straciłem węch czy dzisiejsze papierosy to wszystko takie same śmieci, bo tak samo śmierdzą a przecież kiedyś gdy zapaliłeś takiego papierosa z "górnej półki" to był prawdziwy zapach aromatycznego dymu a nie smrodu palonych liści jak dzisiaj!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 3 listopada 2013  19:07   Idzie rzucić, wystarczy bardzo chcieć   taka prawda

   Zdenerwuj się na te ŚMIERDZIELE. Potraktuj je jak największego WROGA i rzuć je. Na pewno Ci się powiedzie. Trzymam kciuki, bo mnie się udało. Już 22 lata nie palę i wiem, że wystarczy CHCIEĆ!!!!!!!!!!!!

   0
   0
 2. 2 listopada 2013  20:33   a ile im panstwo na podatki ...   anonim

  a ile im panstwo na podatki zabralo?

  0
  0
 3. 2 listopada 2013  18:25   Do poniżej. Na pewno są ...   niepalący od zawsze

  Do poniżej. Na pewno są takie przypadki. Ale policz chłopie ile kasy puścili z dymem! Co mogliby za nią kupić, gdzie pojechać na wczasy czy wycieczkę.

  0
  0
 4. 2 listopada 2013  17:40   Palę, bo lubię ... jestem ...   anonim

  Palę, bo lubię ... jestem młody, silny, niezniszczalny, wiem bo mam to w genach, dziadek palił a umarł jak miał 93 lata, babka też nieżle fajczyła a zmarła w 87 roku zycia.

  0
  0