Łęgowski z medalem ...

W Ostródzie zakończył się pierwszy w tym roku Turniej Grand Prix o Puchar Prezesa Polskiego Związku Bokserskiego. W zawodach udział wzięło 129 zawodników z 47 klubów z całej Polski.

Trenerzy PZB są zadowoleni z postawy Kazimierza Łęgowskiego (z lewej).   |  fot. nadesłane

Chojnice w turnieju reprezentował zawodnik UKS Ósemka  Kazimierz Łęgowski. Startował w wadze do 64 kg, do której zgłoszonych zostało 15 pięściarzy W pierwszej walce eliminacyjnej K. Łęgowski pokonał Muhameda Yusefa Huseyna z Skorpiona Szczecin 3:0.

W ćwierćfinale nasz reprezentant zdobył punkty walkowerem pokonując Macieja Majcherczyka “Russ” Kielce. Podczas walk półfinałowych w efektowny sposób uporał się z reprezentantem “Wisły” Kraków Szymonem Domoniem, stosunkiem pkt. 3:0

W finale Tomasz Pawlikowski z Zagłębia Konin postanowił oddać punkty walkowerem. Tym samym reprezentant UKS Ósemka Chojnice został zwycięzcą pierwszego w tym roku Grand Prix o Puchar Prezesa Polskiego Związku Bokserskiego. - Cieszą pochlebne opinie sztabu szkoleniowego Kadry Narodowej PZB, z których wynika, że Łęgowski spełnia pokładane w nim nadzieje. Najbliższy start naszego zawodnika to kolejny turniej z cyklu Grand Prix, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 13 -16.02. – powiedział trener Andrzej Plata.

A.P.

1. 9 lutego 2013  20:07   żałośc   anonim

I takim zawodnikom za takie wyniki płacimy stypendia? Panie Burmistrzu gdzie ja mieszkam? Czy to są jakieś żarty?